banner38

Türkiye'nin hedefindeki Kandil Dağı görüntülendi

Türkiye'nin hedefindeki Kandil Dağı görüntülendi
banner37
banner23
Kuzey Irak'ta terör örgütü PKK’nın bulunduğu Kandil Dağı'nı görüntüledi

Irak ile İran arasında tampon bir bölgede yer alan Kandil Dağı’nda  terör örgütü PKK'nın varlığı, örgütün ele başı Abdullah Öcalan’ın posterinin  bulunduğu alanla başlıyor.

Türk savaş uçakları ve insansız hava araçlarına hedef olmak istemeyen  PKK’lı teröristler, dağda gizleniyor.

Erbil'in Çoman ilçesine bağlı bölgede, Irak'tan İran sınırına yaklaşık  17 kilometre kalan alanda terör örgütü PKK'nın işgali başlıyor. Peşmerge  güçlerinin konuşlandığı son noktalardan, PKK'lıların bulunduğu Kandil Dağı  görülüyor.

Bölgedeki yerel kaynaklar, Türk savaş uçaklarının belli aralıklarla  Kandil Dağı'nda PKK'nın bulunduğu alanları bombaladığını ifade etti. Kaynaklar,  Türk askerinin, Kandil Dağı'na yaklaşması nedeniyle PKK'lıların panik içerisinde  olduğunu belirtti.

Terör örgütü PKK, Kandil Dağı’nın İran tarafında da militan  bulunduruyor.  Bölgede terör örgütünün varlığı nedeniyle yüzlerce Irak köyü işgal  altında. Köylüler, bölgedeki köylerine, bağ ve bahçelerine gidemiyor.  Irak’ın  İran ve Türkiye sınırındaki köyleri, hayvancılık, bahçecilik ve arıcılık için  bereketli topraklara ve imkanlara sahip. Ancak terör örgütü PKK’nın varlığı bu  bölgeleri güvenlik açısından sıkıntılı hale getiriyor.Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Hükümet Sözcüsü Sefin Dizayi, terör örgütü PKK’nın Irak’ın kuzeyindeki işgali nedeniyle bölgenin zarar gördüğünü belirterek, "PKK’nın varlığı nedeniyle 300’den fazla köye hizmet götürülemiyor" demişti.

Güncelleme Tarihi: 09 Haziran 2018, 21:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3