Tartışmalara Kıbrıslı Türk pilot Kasapoğlu da katıldı

banner32

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, THY’de 450 yabancı uyruklu pilot çalıştığını ve Yunanistan uyruklu pilotlarda EOKA terör örgütünün dövmesi olduğunu iddia etmişti. Kıbrıslı Türk pilot Bekir Kasapoğlu, konuya tepki göstererek, THY’den açıklama beklediklerini söyledi.

Tartışmalara Kıbrıslı Türk pilot Kasapoğlu da katıldı
banner23

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Türk Hava Yolları’nda (THY) 450 yabancı uyruklu pilot çalıştığını ve bunlardan Yunanistan uyruklu olan bir pilotun terör örgütü olan EOKA dövmesi taşıdığı iddiasını Türkiye Cumhuriyeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na sordu.

Bakanlık ise bu iddiaya cevap vermek yerine Türkiye’deki uçak pilotu sayısını açıkladı. Karaismailoğlu, soruyu “Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü kayıtlarına göre, ülkemizde toplam 9 bin 3 uçak ve 176 helikopter pilotu bulunmakta olup, bu pilotlardan 3 bin 419'u Türk Hava Yolları’nda görev yapmaktadır” diye yanıtladı.

KIBRISLI TÜRK PİLOT KASAPOĞLU’NDAN TEPKİ… “YAZIKLAR OLSUN”

Kıbrıslı Türk pilot Bekir Kasapoğlu, kişisel sosyal medya hesabı üzerinden bu iddialara tepki gösterdi.

Kasapoğlu, konuyla ilgili olarak THY’den 15 Temmuz’a kadar açıklama beklediklerini ifade ederek, 20 Temmuz’da THY’nin Lefkoşa ofisine siyah çelenk bırakacaklarını belirtti.

Kıbrıslı Türk pilot Kasapoğlu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Nerdesiniz be sahte milliyetçiler satılık kalemler ne yazmazsınız bunları Kıbrıs Türkü ve pilotları bu konuda THY den tatminkâr açıklama bekliyoruz.

Cengiz Topel’in Fehmi Ercan’ın ve binlerce Kıbrıslı Türkün, Rum’un katili EOKA’nın logosu ile propagandasına THY’de İzin varsa ve döğmesi olduğu için kabin memurunu işten çıkarıyorsanız yüzlerce Türk ve Kıbrıslı Türk pilot işsizse, bu pandemi de ekmeğimizi paylaştığımız bu Yunanlı pilotlardan saygı görmek yerine, EOKA logosu görüyorsak 15 Temmuz’a kadar bu konu hakkında açıklama bekliyoruz.

THY’den Kıbrıs Türküne bunu borçlusunuz 20 Temmuz’da gidip "THY Lefkoşa ofisinize hem siyah hem de TMT çelengi bırakacağız" yazıklar olsun hepinize.”

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2021, 23:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18