banner38

SAKARYA'DA İKİNCİ KÖPEK VAHŞETİ

SAKARYA'DA İKİNCİ KÖPEK VAHŞETİ
banner37
banner23
Daha üzerinden 72 saat geçmeden Sakarya ikinci kez köpeğe uygulanan şiddetle sarsıldı. Sakarya’nın Karapürçek köyü yakınlarında ayağı önce keskin bir madde ile kesilmiş daha sonra ASİT dökülerek yakılmış yavru bir köpek bulundu. İnsanlık dışı bir muamele yaşayan yavru köpek korkudan tuvaletini dahi tutamayacak hale getirildi.
Bir ihbar üzerine Sakarya’ya giden ENCANDER üyesi Tutku Gümüş şiddete uğramış 5 aylık yavru köpeği alarak İstanbul’a getirdi.Empati Hayvan Hastanesi’nde tedavisine hemen başlanan Kardelen’in görüntüleri yürek burkan türden. Yapılan ilk müdahalenin ardından varılan bulgular ise yavru köpeğin canice bir şiddetin tam ortasında kaldığını gösteriyor.
İlk tespitlere göre Kardelen adı verilen minik köpeğin sağ arka patisinin bir iple bağlandığı ve önce bıçak ya da satır gibi kesici bir alet ile yaralandığını ortaya koyuyor.
Vahşetin bununla da sınırlı kalmadığı ayağındaki deriyi yok edinceye kadar asit kimyasalına uğradığı çıplak gözle dahi görülüyor.
Haber merkezimize ulaşan Encander Başkanı Zuhal Kadıoğlu yaşanan bu travmatik durumu vahşilik olarak yorumluyor.
Konuyla ilgili açıklama yapan Başkan Kadıoğlu Kardelen’in korkudan tuvaletini tutamadığını ve hayvanın sürekli bir tedirginlik içerisinde olduğunu ifade etti.
Kardelen’in ayağını kesmemek için mücadele ettiklerini belirten Kadıoğlu amacımız patiden itibaren bir protez takarak minik köpeğin yaşama tutunmasını sağlamak dedi.
Kardelen’in sağlık durumu hakkında da bilgi veren Kadıoğlu minik yavrunun çok ağrısını olduğunu belirtti, inşallah protez yardımı ile ayağa kalkacak dedi.
Encander’in çalışmaları hakkında kısa notlar paylaşan Zuhal Kadıoğlu İstanbul Silivri’de 300’e yakın hayvana baktıklarını ve bunların çoğunun felçli olduğunu söyledi.
Hayvan severlere birde çağrıda bulunan Encander Başkanı Zuhal Kadıoğlu bağış yapmak isteyenlere de kapılarının açık olduğunu kaydetti.

Mahmut Doğan'ın haberi

Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 00:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3