Osmanlı'nın kurulduğu yerden Rumlara mesaj verdi

banner32

Osmanlı'nın kurulduğu yerden Rumlara mesaj verdi
banner23

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gerilim alanı haline gelen Doğu Akdeniz’de Türkiye’nin önünün kesilmek istendiğini söyledi.

Kütahya’da halka hitap eden Bahçeli, Türkiye’nin çok cepheli mücadele içinde olduğuna ve açıktan tehdit edildiğini belirtti.

MHP lideri Bahçeli, şunları kaydetti:

“Doğu Akdeniz’de önümüzü kesmek istiyorlar. Ülkemizi açıktan tehdit ediyorlar. Rumlar şımarıktır, iş birlikçileri küstahtır. Doğu Akdeniz’de, Türkiye’nin faaliyetlerinden rahatsız olan çürük AB zihniyeti ülkemize karşı yaptırım hazırlıkları içindeymiş. Böylesi bir yaptırım planlamasının izah ve ifadesi yoktur. AB’nin, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ile Yunanistan’ın dolduruşuna gelip Türkiye’nin karşısında hizalanması kesinlikle hukuksuzluktur, haksızlıktır, ahlaksızlıktır. Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki egemenlik haklarını ve milli çıkarlarını gasp etmeye hiçbir ülkenin gücü ve nefesi yetmeyecektir. İsrail planları, Körfez ülkelerinin nifakları, ABD’nin oyunları Türkiye’ye diz çöktüremeyecektir. Biz varlığımızın ve bağımsızlığımızın beratını izin ve icazetle değil, kahramanlıklarla, fedakarlıklarla, cihana meydan okuyarak kazandık. Hiç kimseye de peşkeş çektirmeyiz.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18