"Bedeli ne olursa olsun Kıbrıs Türkünün hakkını yedirtmeyiz"

banner32

Türkiye Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kıbrıs konusunda yaşananlara değinerek, "Hak etmediği halde tek taraflı olarak AB'ye alınan bir Rum Kesimi var… Bedeli ne olursa olsun Kıbrıs Türkü'nün hakkını başkalarına yedirmek isteyenlere asla fırsat vermeyiz" dedi.

"Bedeli ne olursa olsun Kıbrıs Türkünün hakkını yedirtmeyiz"
banner23

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Kıbrıs konusunda yaşananlara değinerek, “Özellikle hak etmediği halde tek taraflı olarak Avrupa Birliği'ne alınan bir Rum Kesimi var” diye konuştu.

Hidrokarbon kaynaklarının da ortaya çıkmasıyla birlikte tek başına, esamesi dahi okunmaması gereken ülkelerin bölgeye gelerek bir şekilde kuzeyde yaşayan Kıbrıs Türkü'nün bu kaynaklardan faydalanmamasını sağlamak üzere bir çalışmanın olduğuna işaret eden Oktay, “Kıbrıs Türkü'nü yok sayan bir yaklaşım. Türkiye olarak bizim böyle bir yaklaşımı uzaktan seyretme şansımız yok” ifadelerini kullandı.

“BEDELİ NE OLURSA OLSUN KIBRIS TÜRKÜNÜN HAKKINI YEDİRTMEYİZ”

Dolayısıyla Türkiye olarak son derece net bir şekilde sonuna kadar Kıbrıs Türkü'nün yanında ve arkasında olduklarının altını çizen Fuat Oktay, “Hidrokarbon kaynaklarla alakalı Kıbrıs Türkü'nün hakkını başkalarına yedirmek isteyenlere de asla fırsat vermeyiz. Bu mesajı da son derece net ifade ediyoruz. Bunun bedeli ne olursa olsun. Bu kadar da açık konuşuyoruz” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18