banner38

Ankara'da askerler Kıbrıs Barış Harekatı'nda kullanılan üniformaları giyerek yemin etti

Ankara Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığında temel eğitimlerini tamamlayan yedek subaylar, uzman erbaşlar ile erler için yemin töreni düzenlendi. Törende askerlerin bir kısmı Kıbrıs Barış Harekatı'nda kullanılan üniformalardan giydi.

Ankara'da askerler Kıbrıs Barış Harekatı'nda kullanılan üniformaları giyerek yemin etti
banner37
banner23

Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığında temel eğitimlerini tamamlayan yedek subaylar, uzman erbaşlar ile erler için yemin töreni düzenlendi.

Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanlığında, 1998/3 tertip bin 943 er ve erbaş, 2018 yılı 3'üncü dönem 131 uzman erbaş ile 372'inci dönem 112 yedek subay için düzenlenen tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Yarbay Vahdettin Taşdelen'in tümen sancağını tanıtmasının ardından ant içme törenine geçildi.

Çanakkale, Kurtuluş ve Kore savaşları ile Kıbrıs Barış Harekatı'nda kullanılan üniformaları giyen birliklerin de katıldığı törende, askerler, Türk bayrağı ve silah üzerine el basarak yemin etti.

Törende, Kara Kuvvetleri Komutanlığı Eğitim ve Doktrin Komutanı Korgeneral Şeref Öngay'ın gönderdiği kutlama mesajı okundu, ardından birliğe ilk katılan tankçı er Ahmet Furkan Akyurt, yaş kütüğüne plaket çaktı.

Vatani görevini aynı birlikte yapan dede ve babalara hediye

Zırhlı Birlikler Okulu ve Eğitim Tümen Komutanı Albay Burç Pekin, başarılı erlere ve birliğe ilk katılan askerlere hediye ve başarı belgeleri ile, tankçı askerlerin, daha önce vatani görevini aynı eğitim birliğinde yapan dede ve babalarına katılım belgesi ile hediye takdim etti.

Türk Silahlı Kuvvetlerine katılan en genç askerlere sonuna kadar güvendiklerini belirten Albay Pekin, "Silahlı Kuvvetlerimizin saflarına katılan askerlerim, bu yeminle sizler milletimize sadakatle hizmet edeceğinizi, emirlere ve amirlerinize mutlak itaat edeceğinizi, ulusumuzun güvenine layık olacağınızı ve Atatürkçü düşünce sistemine gönülden bağlı kalacağınızı beyan ettiniz. Bu beyanın teminatı şeref ve namustur." şeklinde konuştu.

Törenin ardından Ankara Kulübü Seğmenler ekibi gösteri sundu.

Yemin törenini coşkuyla izleyen ailelerin tören sonunda çocuklarıyla buluşmaları sırasında duygu anlar yaşandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3