banner38

Birleşik Arap Emirlikleri’ne giden Eşref Gani sessizliğini bozdu

Afganistan Cumhurbaşkanı Eşref Gani ve ailesinin, Birleşik Arap Emirlikleri'nin (BAE) başkenti Abu Dabi'ye yerleştiği açıklandı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Gani, yakın bir zamanda Afganistan'a döneceğini belirtti.

Birleşik Arap Emirlikleri’ne giden Eşref Gani sessizliğini bozdu
banner37
banner23

Afganistan’da, başkent Kabil’in Taliban tarafından ele geçirilmesinin ardından 15 Ağustosta ülkeyi terk eden Cumhurbaşkanı Eşref Ganinin ailesiyle birlikte Birleşik Arap Emirliklerine sığındığı iddiaları Birleşik Arap Emirlikleri tarafından doğrulandı.

Birleşik Arap Emirlikleri Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Eşref Gani ve ailesinin insani gerekçelerle ülkeye kabul edildiği belirtildi.

Bakanlığın resmi sitesinden yapılan açıklamada, “BAE Dışişleri ve Uluslararası İşbirliği Bakanlığı, BAE’nin Cumhurbaşkanı Eşref Gani ve ailesini insani gerekçelerle ülkeye kabul ettiğini doğruluyor” ifadelerine yer verildi.

EŞREF GANİ’DEN İLK AÇIKLAMA

Sosyal medya hesabından bir video yayınlayan Eşref Gani, Birleşik Arap Emirlikleri’nde olduğunu ve yakın bir zamanda Afganistan’a döneceğini açıkladı.

“Kan döküldüğü için Afganistan’dan ayrıldım ve hiç param yok” ifadesini kullanan Eşref Gani, kan dökülmesini önlemek için Kabil’den ayrıldığını söyledi ve başkanlık sarayından ayrılırken yanına büyük miktarda para aldığı yönündeki haberleri yalanladı.

“Kalsaydım, Kabil’de kan dökülmesine tanık olacaktım” diyen Gani, bir çift ayakkabı ve birkaç parça eşyadan başka bir şey yanına almadığını belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3