Sayın Cumhurbaşkanı Akıncı ve şürekasına...

Bülent Ecevit Anadolu Lisesinde okuyan 15 yaşındaki Berilsu Meral, Uluslararası Genel Ortaöğretim Eğitim Sertifikası (IGCSE) programının Türkçe kategorisinde dünya birincisi oldu! 
Lakin ödülünü almak için Güney’e Kıbrıs’a geçmesine “Türkiye kökenli” olduğu için izin verilmedi !

Siz ve etrafınızda bulunan ve her fırsatta sizi destekleyen ‘ entel - dantel ‘ güya ‘sözde solculardan’ konuya ilişkin tek bir ses, tek bir açıklama gelmedi.

Yanlış anlamayın hani o her fırsatta AB’den Euro bazında yardım alanlardan bahsediyorum. 
Bizim stelyoscular yahu tanırsınız, bilirsiniz onları.

Doğruya, afedersiniz bu evladımız ‘Türkiye kökenli’ sizlerin değimi ile ‘orijinal Kıbrıslı’ değil o yüzden hiç ses gelir mi sizlerden !

Ancak, papazın oğlu okulumuzdan bayrak çalıp yakmalıdır ki, siz ve etrafınız onu ‘aklamak’ için türlü taklalar atıp, aracı olup, güya bize bayrağımızı geri getirmişler gibi bir senaryo ile ara bulmaya çalışırsınız.

Bu arada yeni bir KKTC bayrağını ‘karşı tarafa’ verip ‘çalınan bayrakmış’ gibi bize geri iade edilmesi operasyonunuz da gözümüzden kaçmadı !

En azından yıpranmış bir bayrak verseydiniz de, bizde çalınan bayrağımızın geri iade edildiğine kansaydık. 
Neyse...

Sayın Cumhurbaşkanı işin özü, böylesi bir durumda insanların kökenine, dinine ve diline bakılmaksızın sahip oldukları eğitim hakkının, sırf ‘Türkiye kökenli’ olduğu için engellenmesine, ve başarısının taçlandırılmasana sessiz ve seyirci kaldığınızdır !

Gayeniz, seçim öncesinde iki toplumu birleştirme politikanızın ( misyonunuzun )zarar görmemesidir.

Evet, Berilsu Meral'in Güneye geçişinin “Türkiye kökenli” olduğu için engellenmesi utanç vericidir. Bu duruma sessiz kalanlarda bu utancın ortaklarıdır!

Sahi, benzer bir olayı Rum kesiminden KKTC’ye geçmek isteyen bir koz çocuğuna yapsaydık Ortaya çıkıp Türkiye’ye her türlü ‘hakareti’, ‘işgalci’, ‘Kıbrıslı Türklere zulm’ edildiğini savunan sendikalar ve onların kalemleri neler söyler acaba bu konuda ?

Aradığınız sendikalara, gazetelere ve kalemlerine şu an ulaşılamıyor...

YORUM EKLE

banner1

banner3