banner38

Özür dilemişti ama... Rihanna'ya 'hadis' davası

Özür dilemişti ama... Rihanna'ya 'hadis' davası
banner37
banner23

Müslümanlardan özür dilemişti... Rihanna'ya 'hadis' davası

Geçtiğimiz yıl kendi markasının iç çamaşırı defilesindeki şarkıda İslami bir hadis kullanması üzerine tepki çeken ve özür dileyen yıldız şarkıcı Rihanna'ya 10 milyon dolarlık (yaklaşık 85 milyon TL) tazminat davası açıldı.

Rihanna'nin geçtiğimiz yıl kendi markasının iç çamaşırı defilesinde İslami bir hadis kullanması tepkilere neden olmuş ve yıldız şarkıcı konuyla ilgili açıklama yaparak özür dilemişti.

Savage x Fenty adlı iç çamaşırı markasının moda defilesinde, yürüyen modellere, CouCou Chloe'nin house müzik ritmiyle mikslenmiş ve içinde hadis geçen Doom adlı şarkı eşlik etmişti.

Gelişmelerin ardından yıldız şarkıcının markasına bir müzisyen dava açtı. Davayı isimsiz olarak açan sanatçı, şarkılarının yanlış versiyonunun çalınmasının ardından kendilerine ölüm tehditleri aldığını gerekçe gösterdi.

Independent Türkçe'de yer alan habere göre; Rihanna, şarkının defile için kullanılması konusunda müzisyenle temasa geçti ve kendisine şarkının hadis içermeyen versiyonunu kullanması söylendi.

Ancak iddiaya göre defilenin yapımcıları şarkının yanlış versiyonunu çaldı. Bu sebeple dava açan şarkı sahipleri 10 milyon dolar (yaklaşık 85 milyon TL) tazminat talep etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3