Uluçay Retrospektif II sergisinin açılışını yaptı..

banner32

Uluçay Retrospektif II sergisinin açılışını yaptı..
banner23
Meclis Başkanı Uluçay Kıbrıs Türk Ressamları Sergisi Retrospektif II sertisinin açılışını yaptı.

Meclis’ten yapılan açıklamada YDÜ Kurucu Rektörü Dr. Suat Günsel ile Near East Bank himayelerinde gerçekleştirilen “Kıbrıs Türk Ressamları Retrospektif Sergisi’nin ikincisi YDÜ Fuaye Alanı’nda yer aldı..

Uluçay sergi açılışında “Şunu belirtmek gerekir ki bugün birbirinden gerekli sanatçılarımızın hazırlamış olduğu sergiyi birlikte açıyoruz.. Bu gerçekten ülkemiz için iyi gelişme.. Bu çerçevede desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen YDÜ’ne sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Uluçay, “Biliyorsunuz ülkelerin gelişmesinde en önemli faktör sanatına sahip çıkmaktır. Burada bunu görüyor ve hep beraber paylaşıyoruz. Dolayısıyla bu serginin oluşmasında ve açılmasında emeği geçen bütün sanatçılarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum ve Yakın Doğu Üniversitesi’ne de gerçekten katkılarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Bir de tabii sanıyorum günün sürprizi bu sanat müzesi açıklandı. Bu da ülkemiz açısından çok sevindirici bir olay.” diye konuştu.

“Yakın Doğu Üniversitesi’nin her alanda olduğu gibi sanat alanında da ülkemize yapacağı katkılara şimdiden teşekkür ederim. Projeyi de merakla beklediğimizi sanat camiası adına söylemek isterim.“ diyen Uluçay, “Dolayısıyla bu sergisinin açılmasına katkı koyan emek veren tüm sanatçı dostlarımıza teşekkür eder, Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektörü Dr. Suat İ. Günsel’e de teşekkür eder ve serginin hayırlara vesile olmasını dilerim” diyerek sözlerine son verdi.

 
Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2018, 17:28
YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18