Zanlılar hakkında yeni şikayetler geliyor!

banner32

Polis, iş insanı Mehmet Eminoğlu ile kayınbiraderi tasdik memuru Serdar Özbekoğlu ile ilgili 18 adet sahte vekaletname tespit ettiklerini açıkladı:

Zanlılar hakkında yeni şikayetler geliyor!
banner23

Polis, iş insanı Mehmet Eminoğlu ile kayınbiraderi tasdik memuru Serdar Özbekoğlu ile ilgili 18 adet sahte vekaletname tespit ettiklerini açıkladı:

Girne’de meydana gelen “sahte evrak düzenleme, tedavüle sürme ve sahtekârlıkla mal temini” suçlarından tutuklanan  iş insanı Mehmet Eminoğlu ile suç ortağı tasdik memuru Serdar Özbekoğlu dün yeniden Girne’de mahkemeye çıkarıldı.

Girne Adli Şube’de görevli Polis Halil Drangoz, Mehmet Eminoğlu’nun 04.07.2019 tarihinde, Gizem Aksun’a ait iki ayrı dairenin devrine ilişkin vekaletnemeye sahte imza atıp, tasdik memuru Özbekoğlu’na onaylattıktan sonra konu belgeyi Girne Tapu ve Kadastro Dairesinde görevli memura vererek tedavüle sürüp taşınmaz malları kendisine ait Investment inşaat şirketi adına devrini sağlayıp sahtekârlıkla mal temin  ettiğini söyledi. Polis, şikâyetin 26 Temmuz’da yapıldığını, zanlıların tutuklandığını, Özbekoğlu’nun ifadesinde eniştesi olduğu için Eminoğlu’na güvendiğini, vekâletnameyi onayladığını itiraf ettiğini söyledi. Zanlıların mahkemeye çıkarılarak haklarında 3 gün tutukluluk emri alındığını kaydeden polis, bu süre içerisinde yeni şikayetler yapıldığını, zanlı Eminoğlu’nun 4 kişiye ait daireleri sahte vekaletname ile şirketine devrettiğini söyledi.

Polis, ayrıca 18 sahte vekaletname tespit ettiklerini de ifade ederek, zanlıların serbest kalması halinde incelenecek evraklara ve alınacak ifadelere etki edebileceklerini söyledi.Polis, zanlıların banka hesaplarının da inceleme altına alındığını kaydetti. Soruşturmanın devam ettiğini kaydeden polis, her iki zanlının 4 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Mahkeme, zanlıların 4 gün tutuklu kalmasına emir verdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18