banner38

Yaban Tavşanı Beslenen Eve Baskın!

Gönendere’de dün 19.00 – 19.30 saatleri arası H.İ.’ye ait evde polis tarafından yapılan aramada, evin avlusunda bulunan odada altı canlı yaban tavşanı bulundu.

Yaban Tavşanı Beslenen Eve Baskın!
banner37
banner23

Polis açıklamasında H.İ’ hakkında yasal işlem başlatıldığı bildirildi.

KKTC Avcılık federasyonu konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı;

"Bugün, Alo 140 ihbar hattına " Gönenderede'de evinde çok sayıda yaban tavşanı besleyen ve para karşılığı satan biri var"diye gelen ihbar üzerine av koruma ekiplerimiz,Taşkent Doğa Parkı Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon merkezine haber vererek birlikte olay yerine gidip polise bilgi verildi,kısa zamanda olay yerine gelen polis bir kerpiç ev içerisinde tavusanları tespit edip arama izni aldıktan sonra içeriye girmek istedi.Polisin binaya girmesine izin vermeyen H.İ isimli vatandaş polis tarafından tutuklanarak etkisiz hale getirildi.Daha sonra binaya giren polis 6 adet yaban tavşanı'na el koyarak ilgili uzman görüşleri alındıktan sonra, sağlık kontrolünden geçirilmesi için Taşkent Doğa Parkı'na teslim etti.
Federasyon ilgili şahıstan şikayetçi olmuştur.
Polis tavusanları ikametgahında bulduğu H.İ isimli şahsa Çevre ve Av ve Avla ilgili yaban Hayatını Düzenleme Yasalarına dayanarak dava okumak için soruşturma başlattı.

Olaya duyarlılık gösteren ve işini titizlikle yerine getiren Geçitkale polisine, ayrıca Taşkent Doğa Parkı'na çok teşekkür ederiz.

Not:Yaban hayvanlarını beslemek ve satmak yasaktır.
Yasadan bilgisi olmayıp besleyen vatandaşlarımız 140 kaçak av ihbar hattı veya 1190 yaban hayvanı kurtarma hattını arayıp ellerindeki hayvanları teslim edebilirler."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3