Vergi şampiyonları belli oldu

banner32

Vergi şampiyonları belli oldu
banner23

Maliye Bakanlığı, 2018 gelir yılı ile ilgili gerçek kişi ve kurumların, Gelir ve Vergi Dairesi’ne sundukları beyanlara göre hazırlanan tabloları açıkladı.

2016 yılı vergilendirme döneminden bu yana şahıslar sıralamasında zirveyi kimseye kaptırmayan Tahir Topal bu yıl da en fazla vergi veren kişiler sıralamasında ilk sırada yerini aldı.

Serena, Lc Waikiki gibi markaların KKTC temsilciğini yapan Tahir Topal 9 milyon 679 bin TL gelir göstererek 2 milyon 996 bin TL vergi ödedi.

Tahir Topal’ı Burak Başel takip etti

Vergi şampiyonları listesinde yeni kişiler de göze çarpıyor. Başel Holding Sahibi Burak Başel listeye ikinci sıradan giriş yaptı. Başel’i ise Mustafa Haciali izledi.

Sırası ile ilk 10 şu isimlerden oluştu:

Tahir Topal, Burak Başel, Mustafa Hacıali, Günay Çerkez, Turgay Ersalıcı, Harun Maden, Işın Ramadan Cemil, Ergün Şevket, Orhan Şevket, Ertuğ Şevket.

Kurumlarda otel ve bankalar zirvede

Maliye Bakanlığı’na bağlı Gelir ve Vergi Dairesi’nin verilerine göre, kurumlarda ise ilk onu oteller ve bankalar oluşturdu.

İlk 10’da 5 banka ile 4  otel yer aldı.

Kurumlar Vergisi’nde Voyager Kıbrıs Ltd. ilk sıraya yer alarak 74 milyon 842 bin TL vergi matrahı beyan etti. Voyager Kıbrıs Ltd.’yi Türkiye Garanti Bankası izledi. Üçüncü sırada ise Türkiye İş Bankası yer aldı.

İşte kurumlar vergisinde ilk 10:

Voyager Kıbrıs Ltd, Türkiye Garanti Bankası, Türkiye İş Bankası, Net Holding Anonim Şirketi, Creditwest Bank, Ziraat Bankası, Nicosia Betting, Arkın INvestment, İktisat Bankası, Aydoğan Tourism ve Leasure Limited.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18