banner38

UYUŞTURUCU OPERASYONUNDAKİ SORUŞTURMA TAMAMLANDI

UYUŞTURUCU OPERASYONUNDAKİ SORUŞTURMA TAMAMLANDI
banner37
banner23
Girne’ye bağlı Alsancak’ta düzenlenen uyuşturucu operasyonunda tutuklanan Hakan Karaaslan, Doğa Kurt, Mahmut Zaimoğlu ve Nazif Özhançer aleyhindeki soruşturma tamamlandı. Aleyhlerinde alınan ek tutukluluk süresi dolan zanlılar, teminat talebiyle dün yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı. Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü’nde görevli polis, Alsancak’ta 14 Haziran 2018 tarihinde Doğa Kurt’a ait olan ve Hakan Karaaslan’ın misafir olarak kaldığı evde polis tarafından yapılan arama sonucu 1 adet hap ve Doğa Kurt’un para cüzdanında 3 gram ağırlığında kokain bulunduğunu söyledi.
Polis, olayla bağlantılı olduğuna inanılan Doğa Kurt’un arkadaşı Mahmut Zaimoğlu’nun evinde yapılan aramada ise 1 gram ağırlığında Hintkeneviri bulunarak emare alındığını kaydetti. Polis, yürütülen ileri soruşturmada Kurt ve Karaaslan’dan yapılan sorgulama üzerine Mahmut Zaimoğlu ve Nazif Özhançer’in tespit edilerek tutuklandığını kaydetti. Polis, zanlıların üzerinde yapılan aramalarda ise 3’er gram ağırlığında kokain bulunduğunu kaydetti. Polis, Hakan Karaaslan, Doğa Kurt ve Nazif Özhançer’in gönüllü ifade verdiklerini belirtirken, 10 kişinin de ifadesine başvurduklarını kaydetti. Soruşturmanın tamamlandığını belirten polis, zanlıların ileride davalarında hazır bulunmalarını sağlamak için uygun bir teminata bağlanmalarını talep etti.
Hepsi teminata bağlandı Yargıç Mesut Mesutoğlu, zanlıların ileride yargılanacakları davalarında hazır bulunmalarını sağlamak için ayrı ayrı teminata bağlamayı uygun gördü.
Mesutoğlu, zanlılar Hakan Karaaslan, Doğa Kurt ve Nazif Özhançer’in yurt dışına çıkışını yasaklayarak, beşer bin TL nakdi, KKTC vatandaşı birer kişinin imza edeceği 100’er bin TL’lik kefalet senedi imza ederek serbest bırakılmalarına emir verdi.
Yargıç ayrıca aynı davada yargılanan Mahmut Zaimoğlu’nun yurt dışına çıkışını yasaklayarak, beş bin TL nakdi, KKTC vatandaşı 2 kefil imza edeceği 50’şer bin TL’lik kefalet senendi imza ederek serbest kalmasına karar verdi.
Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2018, 17:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3