banner38

Uyuşturucu ile mücadele kapsamında plaj hentbolu turnuvası düzenleniyor

Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, gençleri spora yönlendirmek ve uyuşturucu ile mücadelede farkındalık seviyesini yükseltmek amacıyla, Gönyeli Yükseliş Hentbol İhtisas Kulübü ile “Gönyeli Plaj Hentbol Turnuvası” düzenliyor.

Uyuşturucu ile mücadele kapsamında plaj hentbolu turnuvası düzenleniyor
banner37
banner23

Hayatını kaybeden kulübün eski kurucularından “Kezban Bürüncük  Kolozali” anısına düzenlenecek turnuvayla ilgili basın toplantısı bugün, Kıbrıs Türk Spor Yazarları Derneği toplantı salonunda gerçekleştirildi.
KARAOKÇU
Başbakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu Başkanı Hasan Karaokçu yaptığı konuşmada, uyuşturucun ile mücadelede koydukları en önemli hedefler arasında yer alan toplumsal duyarlılığı ve bilinç düzeyin yükseltme hedeflerinde özellikle son iki yıldır yaptıkları çalışmalarla önemli mesafeler kat ettiklerine yönelik inancını dile getirdi.
Karaokçu, “Toplum genelinde her geçen gün uyuşturucu sorununa karşı artan farkındalık, verdiğimiz mücadeleye destek veren, paydaş olan, örgüt sayısının artması, çocuklarımız ve gençlerimiz adına bizleri umutlandırmaktadır. Toplumumuzun tüm kesimlerinden Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu’na karşı oluşan bu güven,  bundan sonraki çalışmalarımız için bizlere büyük bir motivasyon olmaktadır.Mücadelemize destek veren örgütlerle gençlerimizi, boş zamanlarını değerlendirecek doğru alanlara çekme, ve yaptığımız etkinliklerde verdiğimiz mesajların yarattığı sinerji ile uyuşturucu ile mücadeledeki koruma zırhımızı her geçen gün daha da güçlendiriyoruz” dedi
Geçtiğimiz yıl Hentbol Federasyonu ile işbirliğinde “Bağımlılığımız Spor, Tutkumuz Hentbol Olsun” sloganı ile turnuva düzenlediklerini anımsatan Karaokçu, bu kez de yıllardan beridir büyük bir özveri ile hentbol sporunun gelişmesine ve gençleri bu spora çekme yönünde değeri biçilmez emekler veren Yükseliş Hentbol İhtisas Kulübü ile  güzel bir etkinlik planladıklarını vurguladı.
 “Gönyeli Plaj Henbol Turnuvası” ile bir ilkin de gerçekleştirilecek olmasının etkinliğe ayrı bir değer katacağını vurgulayan Karaokçu, “Turnuvamızı bu spora büyük emek vermiş Kezban Bürüncük Kolozali anısına düzenleyerek, aynı zamanda toplumsal olarak vefa duygularımızı güçlendirmemiz gerektiği yönünde de toplumumuza bir mesaj vermek istedik. 1-2 Eylül’de büyük bir katılım beklediğimiz turnuvamızda bizlerle olacak tüm takımlarımıza şimdiden başarılar diliyoruz” şeklinde konuştu.
TURGUT BÜRÜNCÜK
Gönyeli Yükseliş Hentbol İhtisas Kulübü Başkanı Turgut Bürüncük ise yaptığı konuşmada, kulüp olarak gençlere hizmet için yola çıktıklarını, bugüne kadar bir şeyler başardıklarına olan inancını dike getirdi.
Uyuşturucu ile mücadelede farkındalık yaratmak adına  Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu, KKTC Hentbol Federasyonu ve Gönyeli Belediyesi ile işbirliğinde turnuva düzenlemekten duydukları memnuniyeti dile getiren Bürüncük,  bu güzel birliktelikle çok başarılı bir etkinliğe imza atacaklarını vurguladı.
Turnuvayı kulüplerinin kurucusu olan ve bu spora büyük emeği geçen 2006 yılında kaybettikleri Kezban Bürüncük anısına düzenlediklerini de ifade eden Turgut Bürüncük, turnuvanın düzenlenmesinde katkı sağlayan herkese teşekkür etti.
BAHADIR AYHAN 
KKTC Hentbol Federasyonu Başkanı Bahadır Ayhan da, 1-2 Eylül’de düzenlenecek  turnuvanın geleneksel hale getirilmesini planladıklarını söyledi
Yeni sezonda 4 plaj hentbol turnuvası düzenlemeyi hedeflediklerini ifade eden Ayhan, bunların üçünün Gazimağusa’da birinin de Gönyeli’de olmasına karar verdiklerini açıkladı.
Amaçlarının hentbol olmasına karşın  hedeflerinin çocukların ve gençlerin sağlıklı koşullarda ve ortamlarda spor yapmalarına olanak sağlamak olduğuna işaret eden Hentbol Federasyonu Başkanı Bahadır Ayhan, uyuşturucu sorununa karşı duyarsız kalmalarının mümkün olmadığını, bu anlamda Başbakanlık Uyuşturucu ile Mücadele Komisyonu ile çok ciddi adımlar atmaya kararlı olduklarını, bununla ilgili projelerini önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacaklarını vurguladı.. 
GAMZE BÜRÜNCÜK
Yönetim Kurulu üyesi ve Turnuva Koordinatörü Gamze Bürüncük ise 1-2 Eylül’de Gönyeli Baraj bölgesinde düzenlenecek olan turnuvayla ilgili bilgiler verdi.
Uluslararası hentbol kuralları çerçevesinde düzenlenecek olan turnuvaya başvuruların 27 Ağustos’da başlayıp, 30 Ağustos’ta tamamlanacağını ifade eden Gamze Bürüncük, turnuva ile ilgili başvuruların Hentbol Federasyonu’na yapılacağına işaret etti.
Gamze Bürüncük, 2 günlük turnuvada, hentbol şöleni yanında katılacak olanların çok güzel vakit geçirecekleri ve eğlenecekleri etkinlikler planladıklarını da açıkladı.
MERYEM KOLOZALİ
Kezban Bürüncük’ün kızkardeşi  Meryem Kolozali ise Kezban Bürüncük’ün yaşamı boyunca gençler ve çocuklar için çok mücadele verdiğini, o nedenle isminin böylesi anlamlı bir turnuvada yaşatılmasının kendileri için büyük anlam taşıdığını söyledi.
Kezban Bürüncük’ün eşi Soner Kolozali de yaptığı konuşmada, turnuvanın düzenlenmesine katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3