banner38

TÜRK – SEN hükümete rest çekti

Türk-Sen hükümet rest çekti. Türk-Sen başkanı Arslan Bıçaklı yaptığı açıklamada “Hükümet edenler şunu bilmelidir ki TÜRK-SEN ve üye sendikaları ile toplantı yaparak ve uzlaşarak almadığı hiç bir karar TÜRK-SEN üyelerini bağlamayacaktır ve bu gibi uygulamalar zorlanması halinde TÜRK-SEN yasal eylem haklarını kullanmaktan çekinmeyecektir” dedi.

TÜRK – SEN hükümete rest çekti
banner37
banner23

Son dönemlerde TL’nin Döviz karşısında sürekli olarak değer kaybetmesi nedeniyle, Hükümet edenler bunu gerekçe göstererek bütün tüketim maddelerine sürekli olarak ZAM yapmaya devam etmektedirler. Yapılan zamlarla halkımızın büyük bir kısmı açlığa mahkum edilmiştir.

Hükümet edenler dar gelirli vatandaşların kaybettiği alım gücünü yerine koymak için gerekli işlemleri yapmak yerine, Hükümet işin kolayına kaçarak hala daha çalışanların yetersiz olan ücretlerinden çeşitli kesintiler yapmak için kararlar almaktadır.

Bu kararları alırken Beş sendika temsilcileri ile birlikte toplantı yapmaktadır. Hükümet edenler şunu bilmelidir ki TÜRK-SEN ve üye sendikaları ile toplantı yaparak ve uzlaşarak almadığı hiç bir karar TÜRK-SEN üyelerini bağlamayacaktır ve bu gibi uygulamalar zorlanması halinde TÜRK-SEN yasal eylem haklarını kullanmaktan çekinmeyecektir.

Ülkede çalışanlardan fedakarlık isteniyorsa önce siyasi partilerin devletten aldıkları bağışlardan ve siyasilerden başlanmalıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner3