banner38

"Türk askerinin varlığına müteşekkir olacağız"

Milliyetçi Demokrasi Partisi, Barış Harekatı’nın ikinci aşamasının yıl dönümü nedeniyle açıklama yaptı.

"Türk askerinin varlığına müteşekkir olacağız"
banner37
banner23

Açıklamada, “Esaret altında bulunan Türk köy ve kasabalarını özgürlüğe kavuşturan, Adamızdaki barışın kesin olarak tesisini sağlayan, harekat sırasında hayatını kaybeden Mehmetçik, Mücahit ve vatandaşlarımızı minnet ve rahmetle anıyoruz” denildi.
Muratağa, Sandallar, Atlılar ve Taşkent’teki toplu katliamlarda şehit düşenlerin unutulmayacağı vurgulanan açıklamada,”Silahsız ve savunmasız insanlarımızı hunharca katleden Rum ve Yunan askerlerini lanetlerken, bu acıların yeniden yaşanmaması için devletimize sahip çıkmayı bilecek ve Türk askerinin varlığına her daim müteşekkir olacağız” ifadeleri yer aldı.

AÇIKLAMANIN TAMAMI ŞÖYLE:

Milliyetçi Demokrasi Partisi (MDP) olarak, “Ayşe Tatile Çıksın” şifresi ile başlayan İkinci Mutlu Barış Harekatının 44.yıldönümünü gurur ve mutluluk ile kutluyoruz.
Esaret altında bulunan Türk köy ve kasabalarını özgürlüğe kavuşturan, adamızdaki barışın kesin olarak tesisini sağlayan ikinci harekat sırasında hayatını kaybeden Mehmetçik, Mücahit ve vatandaşlarımızı minnet ve rahmet ile anıyoruz.  
İkinci harekatın başlaması ile birlikte Rum palikaryaları tarafından Atlılar, Muratağa ve Sandallar köylerinde gerçekleştirilen insanlık dışı katliamlar neticesi toplu mezarlara gömülen çocuk ve kadınların ağırlıklı olduğu 126 Kıbrıs Türk’ünü ve BM askerlerinin gözetiminde olan Taşkent köyünden alınarak şehit edilen 84 genç, yaşlı Kıbrıs Türk’ünü ise bir gün değil, her gün rahmetle anacağız. 
Silahsız ve savunmasız insanlarımızı hunharca katleden Rum ve Yunan askerlerini lanetlerken, bu acıların yeniden yaşanmaması için devletimize sahip çıkmayı bilecek ve Türk askerinin varlığına her daim müteşekkir olacağız.
Tüm gazilerimizi saygı ile selamlarken, geçmişin acılarını unutmayacak, vatanımızın ve özgürlüğümüzün değerini bileceğiz. KKTC’nin varlığının sürdürülmesi, toprak bütünlüğünün korunması ve Anavatan Türkiye Cumhuriyeti’nin güvencesinin tartışılmaz bir şekilde devamı için çalışmayı sürdüreceğiz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3