banner38

TÜMÜ 'BAŞBAKAN'IN AÇIKLAMALARI ÇÖKÜŞÜN RESMİDİR'

TÜMÜ 'BAŞBAKAN'IN AÇIKLAMALARI ÇÖKÜŞÜN RESMİDİR'
banner37
banner23
Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı Erhan Arıklı, Başbakan Tufan Erhürman'ın bugün yaptığı basın açıklamasını, "çöküşün resmi olarak" değerlendirdi.

Başbakan Erhürman'ın, ülkenin yaşadığı ekonomik ve sosyal çöküşüne yönelik hiçbir şey söylemediğine dikkat çeken Arıklı, "Sorunları çözmek için halka söz veren ve koalisyon hükümeti kuran Başbakan, çıkıp ekonomik krizin olacağından bahsediyor. Çözümden bahseden yok. Bu nasıl bir anlayıştır" diye sordu. Başbakan Erhürman'ın basın açıklamasını izlediğini ifade eden Arıklı, "Yaklaşık bir saate varan konuşma, sadece 'yapacağız', 'edeceğiz' anlayışı ile sonlanmıştır. Başbakan sorumluluğu üzerine almamakta ve suçlu aramaktadır. Bu kabul edilebilir bir durum değildir. Sayın Erhürman, basın toplantısında hükümet programını yeniden okumuştur" dedi.
‘ÖNCELİĞİ UYUŞTURUCU SUÇLUSU OLDU’
Hükümetin öncelikler konusunda ciddi sorunlar yaşadığına işaret eden Arıklı, "Ülkede atılması gereken onca sorun varken, bu hükümet birinci öncelik olarak uyuşturucu suçlusu Barbaros Şansal'ı affetme yolunu seçmiştir. Sonrasında ise Türkiye'den ülkemize gelen ve vatandaşlık alanların vatandaşlıklarını iptal etmiştir. Ardından ülkeye yatırım yapanların önünü kesecek adımlar atmıştır. Yüz güne sığdırdıkları bunlardır. Bunlar halkın sorunlarını çözmek değildir. Kafayı kuma gömme ve devam etmedir bu" dedi.
SOKAK KAYNIYOR, "GİDİN ARTIK" DİYOR
"Sokakta hükümete yönelik sert eleştiriler dillenmeye başlamıştır. Halk gidin artık diye sokağa çıkacaktır. Biz bunu görüyoruz" diye konuşan Arıklı, "Başbakan ne yazık ki, üç beş partiliyi memnun edecek diye Türkiye ile de kriz yaratacak adımlar atmaktadır" dedi. Başbakan'ın Türk Lirası yerine başka para birimi kullanırız diyerek kamuoyunu meşgul edecek söylemler kullandığına vurgu yapan YDP Lideri Arıklı, "Başbakan ne demek istemektedir? Ülkede yaşanan ekonomik krizi Türk Lirası'na bağlayacaksa neden hükümete gelmişlerdir?" dedi.
Başbakan'ın "kriz ihtimali ciddi bir ihtimal" söyleminin kabul edilemez olduğunu söyleyen Arıklı "Sayın Başbakan siz ne yapıyorsunuz? Yürütmenin başı olarak bu krize karşı önlemleriniz nelerdir? Muhalefette krize karşı önlemleriniz olduğunu söylüyordunuz, ne oldu bu önlemler? Popülist söylemler ve eylemlerde bulunmaktan başka ne iş yapıyorsunuz?" eleştirisi yaptı. Arıklı ayrıca, "Başbakan'ın, "ekonomik protokolün Nisan'da imzaladığını söylediğini" ancak Türkiye'nin üzerine düşeni yapmadığı yönünde açıklamasını şaşkınlıkla izlediğini" kaydetti.
'TÜRKİYE'Yİ HEDEF YAPIYORSUNUZ'
Türkiye'nin Kıbrıs Türk halkının kalkınması için her türlü fedakârlığı yaptığını anlatan Arıklı şunları kaydetti; "Siz eğer zamanında protokolü imzalamazsanız süreç böyle uzar. Türkiye bir kabile devleti değildir. Sizler sırf iç siyasette şov yapacaksınız diye protokölü geç imzalayın, sonra Türkiye üzerine düşeni yapmadı deyin. Bu saçma bir değerlendirmedir. Türkiye, kaynağı kurallara göre vermektedir ve sizler bu kurallara uymuyorsunuz. Türkiye'yi tehdit eden Türkiye'nin hassas olduğu konularda sürekli adımlar atıyorsunuz. Sonra da kaynak gelmedi sıkıntı yaşıyoruz diyorsunuz. Amacınız nedir? Kaynağı hem isteyip, sonra da iç politik çıkarlar için Türkiye'yi mi hedef yapmak istiyorsunuz?"
BIRAKACAKSAN NEDEN GELDİN?
Arıklı, "Bu ay Türkiye'den kaynak gelmezse maaşları ödeyebilecek misiniz?" sorusunu da sordu. Arıklı, son olarak da Başbakan’ın, ‘bırakırım giderim’ yönünde söylemleri olduğunu belirtti ve ‘Bırakıp gidecekseniz neden geldiniz? Halka neden yalanlar söylediniz. Oturduğunuz makam, bırakırım giderim anlayışının yeri değildir. Bu halkla daha fazla dalga geçmeyin’ dedi.
Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2018, 19:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3