Tecavüz Davasında Babadan Garip Savunma

banner32

Lapta’daki tüyler ürperten tecavüz olayının zanlısı baba suçlamayı reddetti, dayıyı suçladı, dayı ise sesiz kaldı

Tecavüz Davasında Babadan Garip Savunma
banner23

Sosyal Hizmetlere yapılan şikâyetin ardından 17 yaşındaki kızına “tecavüz” suçlamasıyla tutuklanan baba ve kayınbiraderi aleyhindeki soruşturma devam ediyor.

Polise gönüllü ifade veren baba 2013 yılında kaynı ve aynı zamanda akrabası olan zanlıyı, kendi evinde kızına uygunsuz hareket yaparken yakaladığını söyledi.

Bu arada polis tecavüz mağduru 17 yaşındaki genç kızın geçtiğimiz hafta komşusunun telefonundan yakın bir akrabasını arayarak, evde babası tarafından tacize uğradığını anlatıp yardım istedi bilgisine ulaştı.

7 gün daha tutuklu kalacaklar

Zanlılar, dün ek tutukluluk talebiyle yeniden Girne Kaza Mahkemesi’ne çıkarıldı.

Yargıç Meltem Dündar, zanlılar aleyhinde yürütülen soruşturmanın ciddiyetine dikkati çekti. Dündar, alınması gereken ifadeler olduğuna değinerek 7 gün daha ek tutukluluk kararı verdi.

Baba dayıyı suçladı

Girne Polis Müdürlüğü’ne bağlı Lapta Polis Karakolu’nda görevli polis çavuşu İbrahim Güleç zanlıların “Cinsel tecavüz” suçlarından tutuklandığını anlattı.

Olayın Sosyal Hizmetler tarafından 17 Ekim’de polise bildirildiğini kaydeden Güleç, zanlıların 18 Ekim’de Girne Kaza Mahkeme’sine çıkartılarak aleyhlerinde birer gün tutukluluk emri alındığını söyledi.

Güleç, tecavüz zanlısı babanın  önceki gün bir ifade verdiğini ve 2013 yılında hem kaynı hem de akrabası olan zanlı diğer zanlının, kızına uygunsuz harekette bulunurken yakaladığını söylediğini kaydetti.

Anne 2014 yılında vefat etti

Güleç, müştekinin annesinin 2014 yılında vefat ettiğini, 12 ve 14 yaşında olan iki erkek kardeşi ile birlikte Lapta’da yaşadıklarını ifade etti.

Genç kızın, babası tarafından sürekli tacize uğradığını ve evde gözetlendiğini geçtiğimiz hafta yakın bir akrabasına anlattığını kaydeden Güleç, müştekinin görüştüğü akrabasının ifadesine başvurulması gerektiğini belirtti.

Baskı ile şikâyet geri çekildi

Soruşturmayı yürüten polis çavuşu, müştekinin 2017 yılında benzer şikâyeti olduğunu ancak akrabalarından korktuğu için şikâyetini geri çektiğini kaydetti.

Alınan bir günlük tutukluluk süresinde, 12 kişiden ifade alındığını belirten Güleç, en az 20 kişiden daha ifade alınacağını söyledi.

3 farklı psikolog çocuğu muayene edecek

Güleç, müştekinin 3 fraklı psikolog tarafından görülmesi gerektiğine dikkati çekti.

Zanlıların da Barış Ruh’ta sağlık kontrolünden geçirilmesi gerektiğine vurgu yapan Güleç, zanlıların soruşturma amaçlı 7 gün daha tutuklu kalmalarını talep etti.

kaynak:havadis gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18