banner38

Tam 1 Milyon 365 Bin TL

Narkotik ekiplerinin İskele’de düzenlediği operasyonda kirasındaki ikametgahta 38 adet eski eser bulunan zanlı Zeynel Doğan’ın tutukluluk süresi uzatıldı. Doğan’ın ovada bulduğunu iddia ettiği eski eserlerin değerinin 1 milyon 365 bin TL olduğu tespit edildi.

Tam 1 Milyon 365 Bin TL
banner37
banner23

Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü ekiplerinin İskele’de düzenlediği operasyonda kirasında bulunan evinde 38 adet geometrik ve arkaik döneme ait çanak, çömlek ve testi bulunan zanlı Zeynel Doğan hakkındaki soruşturma devam ediyor.

“Kanunsuz eski eser tasarrufu” suçlaması ile bugün yeniden İskele Kaza Mahkemesi’nde yargıç karşısına çıkarılan zanlı Zeynel Doğan’ın tutukluluk süresi 5 gün daha uzatıldı.

Polis zanlının tasarrufunda bulunan eski eserlerin toplam değerinin 1 milyon 365 bin TL olduğunun tespit edildiğini açıkladı.

ESKİ ESERLER GEOMETRİK VE ARKAİK DÖNEME AİT

Olayın soruşturmasını yürüten polis memuru Hüseyin Özduman mahkemede verdiği ifadesinde, 9 Aralık 2020 tarihinde zanlı Zeynel Doğan’ın İskele’de kirasında bulunan evde bir polis ekibi tarafından yapılan aramada 38 adet eski eser nitelikli çanak, çömlek ve testi bulunduğunu açıkladı.

Özduman, Eski Eserler ve Müzeler Dairesi tarafından yapılan incelemede söz konusu eski eserlerin geometrik ve arkaik döneme ait olduğunun, toplam değerlerinin ise 1 milyon 365 bin TL olduğunun tespit edildiğini kaydetti. Zanlı hakkında yürütülen soruşturmanın devam ettiğini belirten Özduman, zanlı Zeynel Doğan’ın tutukluluk süresinin uzatılmasını talep etti.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2020, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner3