banner38

Solyalı, Özersay'ı yalanladı! "Böyle bir karar yok"

Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ekonomik tedbirlerle ilgili bir çok kararın üretildiğini, dövizle kira, stopaj ve kurlarla ilgili indirime gidildiğini açıklarken,CTP MYK Üyesi Avukat Ürün Solyalı Bakanlar Kurulunun henüz bir kararının olmadığını ileri sürdü.

Solyalı, Özersay'ı yalanladı! "Böyle bir karar yok"
banner37
banner23

CTP MYK Üyesi Avukat Ürün Solyalı sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, öviz ile kira stopaj ve kur kararı karara bağlanmadığı ve tüm tartışmalar ve incelemeler devam ettigini ifade etti. Solyalı paylaşımında şu sözlere yer verdi;

"122 sayılı resmi gazetede hükümetin almış olduğu bir cok önlem yer aldı. Tartışma yaratan döviz ile kira stopaj ve kur kararı karara bağlanmadığı ve tüm tartışmalar ve incelemeler devam ettigi icin yayınlanmadı.Yani, Bu konuda Bakanlar Kurulunun bir kararı henüz yok."

ÖZERSAY NE DEMİŞTİ?

Dışişleri Bakanı Kudret Özersay da ekonomik tedbirlerle ilgili kararlar üretildiğini ve somutlaştırıldığını ifade etmişti. Özersay, "Yabancılara 6 ay süreli 2. Ve 3. apartman dairesi alımı hakkı tanındı.Dövizle yapılanlarda Sterlin’i 5.20 TL’ye, Euro’yu 4.60 TL’ye, Doları’da 3.80 TL’ye sabitledik. Stopajın indirimi %13’ten %1’e indirdik.Kira sözleşmesini TL cinsinden yapılması halinde, bahse konu sözleşmeye uygulanacak stopaj ise %2 olacak.1 Eylül’den itibaren döviz üzerinden yapılacak stopaj ise %15’e çıkacak." ifadelerini kullanmıştı.

Ürün Solyalı'nın bu paylaşımından sonra akla gelen ilk soru ise "Kudret Özersay, alınmayan kararı mı açıkladı?" oldu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3