Sokaklar bomboş

banner32

Ülke genelinde artan vakalar nedeni ile Gazimağusa İlçe Emniyet Kurulu kararıyla artırılan tedbirler kapsamında kurulması yasaklanan Perşembe Pazarı, pazarcıların alınan karara karşı çıkması ile bugün kuruldu. Pazara ne esnaf, ne de vatandaş ilgi gösterdi.

Sokaklar bomboş
banner23

Ülke genelinde artan Koronavirüs vakaları bazı tedbirlerin artırılmasını da beraberinde getirdi. Dün toplanan Gazimağusa İlçe Emniyet Kurulu halkın yoğun olarak ziyaret ettiği Perşembe Pazarı’nın bugün kurulmasını yasakladı. Pazarcıların alınan karara tepki göstermesinin ardından söz konusu yasakla ilgili geri adım atıldı ve bugün pazar kuruldu. Ancak kurulan pazara ne esnaf ne de halk ilgi gösterdi.

Pazarın yanı sıra Mağusa genelinde sakinlik hakim...

BİRÇOK ESNAF TEZGAH AÇMADI

Pazarda öğle saatlerine kadar yoğun kalabalık yaşanmadı. Pazara girişlerde ise herhangi bir ateş ölçüm kontrolünün yapılmadığı gözlemlendi. Artan vakalar nedeni ile halkın kalabalık ortamlardan kaçındığı gözlemlenirken, pazar esnafının genelinin maske kuralına uyduğu, bazılarının ise eldiven de kullandığı görüldü.

Pazar esnafına ayrılan bölümlerin birçoğu boş kaldı. Pazarda çoğunlukla sebze tezgahları kurulurken, bazı konfeksiyon, şarküteri ve kuruyemiş tezgahları da açıldı.

CADDELERDE ESKİ YOĞUNLUK YOK

Öte yandan Mağusa genelinde sokak ve caddelerde sakinlik hakim. Artan vakalar halk arasında da tedirginliğe yol açarken, vatandaşın geçtiğimiz günlere oranla acil ihtiyaçlar dışında sokağa çıkmadığı gözlemlendi. Bazı kesimlerin çıkan maaş ödemelerini yapan bankaların Mağusa’da en yoğun yerler olduğu görüldü.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18