banner38

SENDİKALAR VE HÜKÜMET ANLAŞAMADI

Başbakanlıktaki görüşmenin ardından sendika başkanlarına basın mensuplarının karşısına geçti açıklamalarda bulundu. KTAMS başkanı Güven Bengihan “kanun hükmünde kararname gibi alınan bu kararlar eğer geri alınmazsa, ilk olarak ek mesai yapmayacaklarını, sonraki adım olarak da Yüksek İdare Mahkemesinde hukuksal sürece başvuracaklarını” söyledi.

SENDİKALAR VE HÜKÜMET ANLAŞAMADI
banner37
banner23

Kamuda örgütlü 5 sendika, ek mesailerle ilgili yasa gücündeki kararnamenin yasalara aykırı olduğunu, Bakanlar Kurulu’nun bugünkü toplantısında kararı geri çekmemesi halinde yarından itibaren “ek mesai yapmama” eylemi uygulayacağını ve kararla ilgili ara emri almak için yarın Yüksek İdare Mahkemesi’ne başvuracağını açıkladı.

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTMAS), Kıbrıs Türk Kamu Görevlileri Sendikası (Kamu-Sen), Kıbrıs Türk Hekimler Sendikası (Tıp-İş), Kıbrıs Türk Hemşireler ve Ebeler Sendikası ile Gümrük Çalışanları Sendikası (Güç-Sen) başkanları bugün Başbakan Tufan Erhürman ile bir araya geldi.

Bir saat süren görüşmenin ardından sendikalar adına açıklamayı KTAMS Başkanı Güven Bengihan yaptı. 
 

Bengihan, “Ek mesailerle ilgili Yasa Gücünde Kararname yasaya aykırı. Kimse barem skalasının altında çalışamaz. Top hükümette” dedi. 
 

Öte yandan Bakanlar Kurulu bugün saat 14.00’te toplanacak. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3