“Polisin bu davranışını tasvip etmiyoruz”

banner32

“Polisin bu davranışını tasvip etmiyoruz”
banner23

Ercan Polis Karakolu’nda, ülkemize turist olarak gelen bir adamı kendisine küfür ettiği gerekçesiyle herkesin gözü önünde darp eden polise emekli polisler de tepki gösterdi

 “VATANDAŞ DA DAVRANIŞINA DİKKAT ETMELİ”…

KKTC Emekli Polisler Derneği Genel Başkanı Nurettin Çırakoğlu, Ercan Karakolu’nda yaşanan şiddet olayını kesinlikle onaylamadığını, ancak bu konuda sadece polise yüklenilmesinin doğru olmadığını söyledi. Çırakoğlu, polislerin çalışma saatleri ve ağır iş yükü gereği moral olarak çökmüş bir durumda olduğunu belirterek, polislerin zaman zaman sinirlerine hakim olamayabildiğini söyledi. Çırakoğlu, bu nedenle vatandaşların da davranışlarına dikkat etmesi gerektiğini dile getirdi.

 “BU TARZ BİR DAVRANIŞ KABUL EDİLEMEZ”…

Polis Genel Müdürü Pervin Gürler, Ercan Karakolu’nda yaşanan şiddet olayının kesinlikle kabul edilemeyeceğini belirterek, “Bir polis karşısındaki kişi her kim olursa olsun, her ne yapmışsa yapsın, sinirlerine hakim olup görevini layıkıyla yapmalıdır” dedi. Emekli Trafik Müdürü Özdemir Uzuner ise 40 yıllık meslek hayatında bu tarz bir davranışı ne gördüğünü, ne de duyduğunu dile getirdi.

Uzuner: 40 yıllık meslek hayatımda böyle bir şey duymadım

Trafik Müdürü Özdemir Uzuner, Ercan Karakolu’nda yaşanan şiddet olayını kesinlikle onaylamadığını belirterek, “40 yıllık meslek hayatımda ne böyle bir olay gördüm, ne de duydum” dedi. Ercan’da yaşanan olayın ülkemiz için bir utanç olduğunu belirten Uzuner, söz konusu olayda yaşanan tahrikin boyutunu bilmediğini, ancak ne isterse olsun bir polisin bu tür bir olaya karışmasının çok üzücü olduğunu dile getirdi.


Kıbrıs Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18