Patates üreticileri eyleme destek belirtti

banner32

Kıbrıs Türk Patates Üreticileri Birliği, Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği’nin eyleme destek olduklarını basın bildirisi yayımlayarak belirtti.

Patates üreticileri eyleme destek belirtti
banner23

Kıbrıs Türk Patates Üreticileri Birliği başkanı Engin HALKSEVEN yayımladığı mesajında hayvan üreticilerinin temel sıkıntının arpa fiyatı ve girdi maliyetleri yüksek olduğuna vurgu yaparak diğer temel sıkıntının ise üretimin her sektöründe olduğu gibi hayvancılık sektöründe de yöneticilerin yaklaşımlarından ve bakış açılarından kaynaklandığını belirtti.

Patates Üreticileri Birliği Başkanı Engin HALKSEVEN ayrıca üretimdeki sıkıntıları işaret ederek, üretimin durma noktasında olmadığını, bittiğini de işaret etti. Hükümet edenleri sağduyulu olmaya davet ederek, üretimin güçlendirilmesi için girdi maliyetlerinin düşürülmesi gerektiğini belirtti.

HALKSEVEN ayrıca yeni üretim sezonunda kullanılacak olan taban gübresinin bugün yaklaşık 150 T.L. civarında olduğu ortada iken yeni elektrik zammı çalışmalarının üreticiyi daha da çıkılmaz noktaya getireceğini belirtti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18