banner38

Özyılkan, Dizdarlı ve Soydan’ın test sonuçları negatif

Özyılkan, Dizdarlı ve Soydan’ın test sonuçları negatif
banner37
banner23

Lefkoşa Devlet Hastanesi’nde çalışan “işçibaşının” PCR test sonucunun Koronavirüs pozitif çıkması sonrası, söz konusu şahısla temaslı konumunda bulunan Başhekim Adil Özyılkan, hastanenin eski Başhekimlerinden Bülent Dizdarlı ve İki toplumlu Sağlık Komitesi Eş Başkanı Cenk Soydan, PCR testlerinin yapılmasının ardından tedbir amaçlı izole altına alınmıştı.

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Özyılkan ve Dizdarlı, PCR test sonuçlarının negatif çıktığını, tedbir amaçlı olarak izole olmaya devam edeceklerini, Pazar gün ikinci testlerinin yapılacağını duyurdu.

Söz konusu isimler, test sonucu pozitif çıkan işçibaşı ile “hastaneye yeni bir PCR makinesi alınmasına yönelik gerçekleşen toplantı” sırasında bir araya gelmişti.

Her iki isim tarafından yapılan açıklamalarda, söz konusu “ironik” olayın gerçekleşmesine yol açan toplantıda maskelerin takılı olduğu ve gerekli kurallara uyulduğu ifade edilse de tedbir amaçlı olarak izolasyon uygulamasının yapıldığı vurgulandı.

Bülent Dizdarlı, toplantıya katılan herkesin test sonuçlarının negatif çıktığını duyurdu.

Ancak hastane içerisinde, pozitif vaka ile temas edenlerin temaslılarının bulunması nedeniyle pek çok sağlık çalışanı, şu sıralar ya evlerinde ya da hastanelerde izole edilmiş durumda.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner3