banner38

ÖZYİĞİTTEN DİPLOMA AÇIKLAMASI

ÖZYİĞİTTEN DİPLOMA AÇIKLAMASI
banner37
banner23
"İlahiyat Koleji’nde öğrencilerin tümü diplomalarını almıştır, ancak geçtiğimiz iki sene de yayınlanan genelgede yer aldığı gibi diplomadaki fotoğrafın açık olması gerektiği belirtilmektedir. Bu yönde de Başsavcılık’tan görüş istenmiştir”

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Cemal Özyiğit, İlahiyat Koleji’nde yaşanan diploma kriziyle ilgili, “Öğrencilerin tümü diplomalarını almıştır, ancak, geçtiğimiz iki sene de yayınlanan genelgede yer aldığı gibi diplomadaki fotoğrafın açık olması gerektiği belirtilmektedir. Bu yönde de Başsavcılık’tan görüş istenmiştir” dedi.

Özgürlüklere saygılı olduklarını ve çağdaş, bilimsel eğitim için görev yaptıklarını anlatan Özyiğit, diploma fotoğraflarının açık olmasının yeni bir uygulama olmadığını anımsattı. Meseleyi siyasi olarak istismar etmenin doğru olmadığını belirten Özyiğit, diploma fotoğrafları genelgeye uygun olmayan çocukların da mağdur edilmemesi için bu öğrencilere de diploma verildiğini, ancak sadece o diplomalara imza atılmadığını belirten Özyiğit, “Gerçek bağnazlık bunu istismar etmektir. Şimdi bu yönde Başsavcılık’tan görüş istedik. Eğer hukuk devletine inanıyorsak, bu yönde gerekli düzenlemeleri yasal olarak yapmalıyız.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2018, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3