banner38

ÖZGÜRGÜN, KASIM AYINDA YAPILACAK KURULTAYDA ADAY OLACAĞINI AÇIKLADI

ÖZGÜRGÜN, KASIM AYINDA YAPILACAK KURULTAYDA ADAY OLACAĞINI AÇIKLADI
banner37
banner23
Özgürgün , UBP’nin kurultayının kasım ayında yapılacağını, örgütlerin kurulması için en az 3 ay süre gerektiğini ifade etti.

Kurultayda aday olacağını kaydeden Özgürgün şunları söyledi:

“ Ocak 2018 Milletvekilliği erken genel seçimlerinden büyük bir farkla birinci çıkmış bir partinin Genel Başkanı olarak ‘çekildim ve görevden kaçıyorum’ diyemem, biz sana inandık ve destek verdik’ diyecekler. Hükümet kuramadık desem inandırıcı olmaz. Ben aday değilim demek kaçıştır, adaylığım kesindir.

Üyelerim gelir, ‘Başkanım yeter’ derse kazanana saygı gösteririm. Partiye üyelik sistemini getiren benim. Delege sistemi vardı, bu parti üyelik sistemi geçene kadar en fazla 1400 kişiyle Genel Başkanını seçiyordu ve 400 kişiyi garantiye alan Genel Başkan oluyordu. Şimdi 12.500 üyeden kaç kişinin oy kullanacağını bilmiyorum, partide demokratik bir yapı yarattık.”

Özgürgün bir soruya karşılık, Kurultay’da, hazırlanan 3 adayın olduğunu duyduğunu ancak 6 adaylı kurultaya girdiğini, parti içi seçimlerin araç olduğunu, seçimi kaybetse de UBP’nin milletvekili olduğunu kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2018, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3