Özersay ve Envanter Komisyonu Maraş'ta

banner32

Özersay ve Envanter Komisyonu Maraş'ta
banner23

Kudret Özersay sosyal medya hesabından Kapalı Maraş Envanter Komisyonun bölgeye girerek saha çalışmasına başlamış olduğunu söyledi.


“Bu sabahtan itibaren Kapalı Maraş Envanter Komisyonu bölgeye girerek saha çalışmasına başlamış durumdadır. 45 yıl aradan sonra bu denli geniş bir heyet ilk kez kapalı Maraş’ta inceleme ve çalışma yapmaya başladı. Masa başı çalışmalarımıza paralel olarak arazide incelemelerimizi önümüzdeki günlerde farklı kurumlarından ekibe eklenecek uzman arkadaşlarımızın da desteği ile teknik komite düzeyinde de sürdüreceğiz.

Hükümet olarak Kapalı Maraş konusunda laf olsun diye bir karar almadığımızı, aldığımız karar doğrultusunda çalışmalarımızı ciddiyetle sürdüreceğimizi ve statükonun sembolü haline dönüşen bu bölgeye dair açılımları hayata geçirmeye kararlı olduğumuzu herkesin bilmesini istiyorum.

Burası hem Mağusa, hem Maraş hem de genel anlamda Kıbrıs için yeni bir soluk olabilir, olmalıdır da. Kavurucu sıcağa, güneşe rağmen çalışmalara katılan başta Komisyon üyelerine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2019, 21:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18