banner38

OKTAY ŞÖLEN'DEN ŞOK İTİRAFLAR

OKTAY ŞÖLEN'DEN ŞOK İTİRAFLAR
banner37
banner23
Suna ERDEN
Kuzey Kıbrıs’ta alışık olmadığımız, adeta terör estiren olaylar yaşanıyor. Girne’de önceki akşam Tims Cafe Bar isimli işyerine yönelik silahlı saldırı ve kurşunlama olayının perde gerisinde geçmişe dayanan gönül ilişkisi ve büyük bir husumet olduğu ortaya çıktı. Saldırıyı gerçekleştiren Oktay Şölen ile mekânın işletmecisi Ayşen Kamburoğlu’nun daha önce gönül ilişkisi yaşadıkları, 8 ay önce ayrıldıkları ve bu süreçte karşılıklı olarak polise birbirleri aleyhinde şikâyette bulundukları öğrenildi.
Son olarak ise Kamburoğlu’nun işlettiği mekâna gelen zanlı hakkında rahatsızlık verdiği gerekçesiyle polise şikâyette bulunduğu ifade edilirken, aylardır ikili arasında süren husumet zanlının silahlı saldırısı ile sonuçlandı. Tims Cafe Bar’a kurşun yağdıran ve olay yerinde suçüstü yakalanan zanlı ifadesinde, “Kamburoğlu’nu öldürmek için gittim” itirafında bulunurken, dün tutuklama talebiyle Girne’de mahkemeye çıkarıldı.
Olay yerinde yakalandı Olayla ilgili soruşturmayı yürüten polis, zanlının “Katle teşebbüs”, “Kanunsuz ateşli silah taşıma, ateş etme” ve “Kasti hasar” suçlarında tutuklandığını açıkladı. Zanlının önceki gün saat 19.00 sıralarında tasarrufunda bulundurduğu markası meçhul 7.65 mm tabanca ile önceden gönül ilişkisi olduğu Ayşen Kamburoğlu’nun işletmeciliği yaptığı bara gittiğini söyleyen polis, zanlının önce yönetimindeki ara ile masalarda oturan müşterilerin üzerine aracını sürdüğünü daha sonra sopa ile camları kırarak kasten hasara uğrattığını belirtti. Zanlının tasarrufunda bulundurduğu tabanca ile Ayşen Kamburoğlu ve beraberinde bulunan 2 kişiye ateş ettiğini ifade eden polis, görgü tanıklarının polisi araması ile zanlının olay yerinde yakalandığını açıkladı.
Tabancayı kimden aldığı netleşmedi Polis, zanlının tutuklandıktan sonra tabancayı kimden ve nereden aldığına dair çelişkili ifadeler verdiğini belirtirken, Lefkoşa’da evinde arama yapıldığını söyledi.
Şölen’in gönüllü ifade vererek Kamburoğlu’nu öldürmek için iş yerine gittiğini itiraf ettiğini kaydeden polis, birçok görgü tanığının ifadesinin alınacağını ve bölgedeki kamera kayıtlarının inceleneceğini kaydetti.
Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 11:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3