banner38

Maraş’ta bisiklet turları başladı

Maraş’ta bisiklet turları başladı
banner37
banner23

Maraş’ın kısmi açılımının ardından Konya Belediyesi tarafından Maraş için hibe edilen bisiklet ve büfeler faaliyete geçti.

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Maraş ziyareti ile Kıbrıs Millet Bahçesi’ne kadar olan güzergah ve daha önceden açılan sahil şeridi ile Demokrasi Caddesi artık bisikletlerle gezilebiliyor.

Mağusa Belediyesi’nin işletmeciliğinde olan büfeler de bugün itibari ile faaliyete geçti.

2 SAATLİĞİ 10 TL’YE KİRALANABİLECEK

Sabah saatleri itibari ile ziyaretçiler tarafından kullanımına müsaade edilen bisikletler bugüne özel 10 TL karşılığında tüm gün kullanılabilecek. Yarın itibari ile bisikletler 2 saatliğinin 10 TL’ye kiralanabileceği öğrenildi. Bisiklet kiralamada nakit para kullanılmazken kredi kartı ile ödeme yapılabiliyor ve kiralama sırasında kimlikler görevlilere emanet bırakılıyor. Konya’dan gelen 600 bisikletin 149 adetinin Maraş ziyaretinde kullanılmak üzere bölgeye dizildiği öğrenilirken, geriye kalan bisikletlerin ise ambarda bekletildiği öğrenildi.  Öğle saatlerine kadar yaklaşık 50 ziyaretçinin bisiklet kiralayıp Maraş’ı bisikletle gezdiği öğrenildi. Bisiklet turlarının başlaması ile yarın saat 13:00 sıralarında TC Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri’nin bölgeyi ziyaret edeceği ve Gazimağusa Belediye Başkanı İsmail Arter ile birlikte Maraş’ta bisiklet turuna çıkacağı öğrenildi.

GÖZLEME ÇADIRLARI KALDIRILIYOR

TC Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Maraş ziyareti öncesinde yapılan hazırlıklar kapsamında Maraş’a kurulan Osmanlı konseptli gözleme çadırları kaldırılıyor. Gözleme çadırlarının işletmeciliğini yapacak olan işletmenin Gazimağusa Belediyesi ile anlaşmaya varamadığı öğrenilirken, konsepti nedeni ile beğeni toplayan gözleme çadırlarının benzer bir konseptle ileriki günlerde belediye tarafından kurulacağı edinilen bilgiler arasında.

Yine Konya Belediyesi tarafından gönderilen  ve Maraş’a kurulan kahve ve yiyecek, içecek büfelerinin işletmeciliğini de Gazimağusa Belediyesi yürütüyor. Büfelerden temin edilen yiyecek ve  içeceklerin ödemeleri de kredi kartı ile kabul ediliyor.

KIBRIS POSTASI

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 16:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner3