banner38

LTB'NİN BORCU 191 MİLYON TL

LTB'NİN BORCU 191 MİLYON TL
banner37
banner23

Lefkoşa Türk Belediyesi’nin Temmuz 2014 tarihindeki borç miktarı 136 milyon 210 bin Türk Lirasıydı. LTB Başkanı Mehmet Harmancı’nın göreve geldikten dört yıl sonra borç miktarı bugün itibari ile 191 milyon 128 bin Türk lirasına yükseldi.
Lefkoşa Türk Belediyesi’nin Temmuz 2014 tarihindeki borç miktarı 136 milyon 210 bin Türk Lirasıydı. LTB Başkanı Mehmet Harmancı’nın göreve geldikten dört yıl sonra borç miktarı bugün itibari ile 191 milyon 128 bin Türk lirasına yükseldi. Başta temizlik ve altyapı olmak üzere birçok alanda sınıfta kalan, Belediyenin mevcut borcuna 60 milyon daha borç ekleyen Harmancı, görevde olduğu dört yıllık süre zarfında çalışanına maaş ödeyen bir Belediye Başkanı olmaktan öteye gidemedi.

Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı, Lefkoşa Belediyesinin bir bankaya olan borcun son taksitinin ödendiği ve borcu kapandığı ile ilgili önceki gün sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak sanki Lefkoşa Belediyesinin herhangi bir borcunun kalmadığı havası yaratmaya çalışa da aslında rakamlar hiçte öyle olmadığını gözler önüne seriyor. UBP Lefkoşa Belediye Başkan adayı Hasan Sertoğlu, önceki gün gerçekleştirdiği bir ziyaret sonrasında yaptığı açıklamada, “Harmancı Belediyenin ne kadar borcu var, onu açıklasın” çağrısında bulunmuştu.

Sertoğlu’nun bu çağrısında Lefkoşa Belediyesi Meclis Üyesi Murat Kanatlı’dan cevap geldi. Kanatlı sosyal medya hesabından yaptığı açıklama ile Lefkoşa Belediyesi'nin borcunun bugün itibari ile 191 milyon 128 bin 471 Türk lirası olduğunu söyledi. Kanatlı, bu borcun 56,7 milyon TL’sinin Sosyal Sigortalar Dairesine,  68,4 milyon TL’sinin İhtiyat Sandığına,  51,6 milyon TL’sinin Vergi Dairesi’ne, 7,2 milyon TL Elektrik Kurumu’na, 4,6 milyon TL’sinin Bankalara ve 2,3 milyon TL’nin de Esnaf ve Müteahhitlere olduğunu açıkladı.

Bir diğer Lefkoşa Belediyesi Meclis Üyesi Onur Olguner’de, sosyal medya hesabından Lefkoşa Belediyesinin 2014 ile 2018 yılına ait borç durumunu gösteren çizelgeleri paylaştı ve Belediyenin son dört yılda borçlarının arttığına dikkat çekerek, “ Beni tanıyan, bilen bilir. Son tablonun bu halde olmaması için çok uğraştım, çok mücadele verdim ve bundan dolayı bazı meclis kararları sonrası geceleri yatağımda gözyaşı döktüğüm zamanlar oldu. Umuyorum ki bizim olmadığımız bu önümüzdeki dönemde Lefkoşa'nın belediyesi düzlüğe çıkacak kadar güçlenecek ve borcunu geriletecektir” yorumunda bulundu.

img_4360.jpg


 
Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 17:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3