KTAMS’ın 62’nci yıldönümü dolayısıyla etkinlik düzenlendi

banner32

Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası’nın (KTAMS)’ın 62’nci yıldönümü dolayısıyla bugün sendika lokalinde bir etkinlik düzenlendi.

KTAMS’ın 62’nci yıldönümü dolayısıyla etkinlik düzenlendi
banner23

Etkinliğe, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zeki Çeler ile Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Erkut Şahali de katıldı.

Açılış konuşmalarını KTAMS Başkanı Güven Bengihan ve Sendikal Platform adına KTOEÖS Başkanı Selma Eylem’in yaptığı etkinlikte sinevizyon gösterisi de yapıldı.

BENGİHAN

Güven Bengihan, sendikanın kuruluşu, geçmişi ve elde edilen kazanımları anlattığı konuşmasında, kamu çalışanlarının hak ve menfaatleri doğrultusunda çalışmalarını sürdürdüklerini ve temel ilkelerden ödün vermediklerini kaydetti.

Ülkede yaşanan ekonomik kriz nedeninin Türkiye’ye bağımlılık ve TL kullanımı olduğunu söyleyen Bengihan, ülkede ekonomik kriz yanında, suç ve suçlu sayısının artmasının ciddi sıkıntılara yol açtığını belirtti. 

EYLEM

KTOEÖS Başkanı Selma Eylem de ülkede yaşanan sorunlara değindiği konuşmasında, toplumsal yok oluş noktasına gelindiğini belirterek, ekonomik kriz, faizler ve zamların vatandaşı açlık sınırında yaşamaya mahkum ettiğini savundu.

Eylem, eğitimde toplumsal dönüştürme çalışmaları yapıldığını, bunun toplumu tehlikeli noktalara, çatışma noktasına getirdiğini söyledi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18