banner38

Koronavirüs denetimleri sürüyor

Koronavirüs denetimleri sürüyor
banner37
banner23

Bakanlar Kurulu tarafından alınan tedbirler kapsamında 14-15 Temmuz tarihlerinde Girne ve Lefkoşa İlçe sınırları içerisinde faaliyet gösteren kafe, bar, restoran/meyhane vb iş yerlerinde denetimler gerçekleştirildi.

Sağlık Bakanlığı, Girne Kaymakamlığı, Girne, Alsancak ve Lapta Belediyelerine ait zabıta ve polis ekiplerinin görev aldığı denetimlerde; meyhane, restoran, kafe ve bar işletmecileri 12.07.2021 tarihinden itibaren yürürlüğe giren kararlar ile ilgili olarak alınması gereken tedbirler konusunda bilgilendirildi.

LEFKOŞA VE GİRNE’DE SIKI DENETİM

Lefkoşa ilçesinde gerçekleştirilen denetimlerde herhangi bir olumsuzluk tespit edilmezken, Girne ilçe sınırları içerisinde yapılan denetimlerde 2 marketin kapama saatlerine uymadığı, 2 işletmenin yüksek sesle müzik yaptığı, bir işletmenin çalışanlarının ise PCR testlerinin eksik olması ve maskelerinin takılı olmaması sebebiyle haklarında yasal işlem başlatıldı.      

32 KİŞİ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞINI İHLAL ETTİ          

Sokağa çıkma yasağı kapsamında; 14-15 Temmuz tarihleri arasında, ülke genelinde polis tarafından gerçekleştirilen denetimler sonucu ise toplam 32 kişinin sokağa çıkma yasağını ihlal ettiği tespit edildi.

162 ARAÇ SÜRÜCÜSÜNE CEZA, 7 ARAÇ TRAFİKTEN MEN EDİLDİ

Ayrıca trafik ekipleri tarafından ülke genelinde gerçekleştirilen denetimler sonucu; toplam 1140 araç kontrol edilmiş, suç işlediği tespit edilen 162 araç sürücüsü hakkında ileri işleme gidildi.

Çeşitli suçlarından dolayı 7 araç trafikten men edildi ve saptanan sınır üzerinde alkollü araç kullandığı tespit edilen 3 araç sürücüsü ise tutuklandı. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3