KKTC Karasularını İhlal Eden Balıkçılar Tutuklandı

banner32

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti karasularını ihlal ettiği gerekçesiyle Mısırlı 5 balıkçı tutuklandı. Tutuklamanın ardından Rum basınında çıkan haberlerle ilgili Dışişleri Bakanı Kudret Özersay açıklama yaptı.

KKTC Karasularını İhlal Eden Balıkçılar Tutuklandı
banner23

"Bu akşam bakanlıktan eve dönüşte Girne Polis Müdürlüğü’ne giderek bugün karasularımıza izinsiz girerek balık avlarken yakalanan teknenin mürettebatını ziyaret ettim ve yetkili polis arkadaşlarımızdan bilgi aldım.

Mısır vatandaşı olan ve toplamda beş kişi olan bu şahıslarla Arapça bilen bir tercüman aracılığıyla sohbet ettim. Polisimizin kendilerine gayet iyi davrandığını ve temel ihtiyaçlarının olması gerektiği karşılanmış olduğunu bizzat gözlemledim. Yarın sabah mahkemeye çıkarılacaklar ve yasalarımız çerçevesinde mahkeme haklarında karar verecek. Gemi ise şu anda Girne limanına çekilmiş durumdadır. Gemide bulunan ve şu anda Polis müdürlüğünde tutulan Mısırlıların isimleri aşağıdaki gibidir.

Kıbrıs Rum basınında yer alan haberlerde hatalı ve birbiriyle çelişen çok sayıda husus gördüğüm için bu açıklamayı yapma ihtiyacı duydum."

1- Ahmed Farag Taha Elzahed, 
2- Sameh Sobheye Ali Moharam, 
3- Abdelraouf El Dayed Abdelrahman, 
4- Abdou İbrahim Eid İbrahim Elgendy, 
5- Amr Mahmoud Abdou Mohamed

YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18