“KIB-TEK personeliyle ilgili halkta olumsuz tepki var”

banner32

“KIB-TEK personeliyle ilgili halkta olumsuz tepki var”
banner23

Katıldığı bir televizyon programında gündeme ve KIB-TEK’e dair açıklamalarda bulunan Ekonomi ve Enerji Bakanı Hasan Taçoy, “Halkımın gözünde KIB-TEK personeli hakkında olumsuz bir tepki var, bunu da düzeltmek için çalışacağım” diedi.

Taçoy, eylem planına dikkat çekerek, KIB-TEK’teki fonksiyonları ayrı ayrı görmek istediğini ve bu konuda da ısrarcı olduğunu söyledi.

Hasan Taçoy, AKSA’dan alınan elektriğin sadece üretimde alınması değil, ayrıca iletim ve dağıtımda maliyetinin ne olduğunun bilmemiz gerektiğini belirtti.

Türkiye’den 750 milyon TL kaynak aktarımı hakkında konuşan Hasan Taçoy, her şeyin bir reform, bir hareket meselesi olduğunu kaydetti. Reform konusunun 10 yıllık bir gecikme ile geldiğini anlatan Taçoy, “Bizim projemizde reform konusu var. Bunun gibi başka projeler de var. Bu tür şeyler yapılmazsa karşılığını göremezsiniz. Anavatan Türkiye’nin değerlerini KKTC’ye de taşımak için çalışacağız” ifadelerini kullandı.

Yol haritasının belli olduğunun altını çizen Bakan Taçoy, “Türkiye’den 4 tane faktör geldi, ben bunu 7’ye çıkarmak istedim” dedi. Bu 7 faktörlerden birinin KIB-TEK’in ayrışmasını olduğunu, KIB-TEK’teki ayrışmayı görmek istediğini, bu konuda da ısrarlı olduğunu aktaran Taçoy, “Bu konuda önüme çıkacak herhangi bir unsuru, hem hükümet yetkililerine hem de Meclis’te söyleyecek durumdayım” şeklinde konuştu.

Maraş konusu hakkında konuşan Bakan Taçoy şunları kaydetti:

“2006 yılından beridir Avrupa Parlamentosu’nda, ülkem adına lobi faaliyetleri yürüttüm. Maraş konusu her açıldığında, Maraş’ın açılmasını savundum. Maraş konusu UBP’nin gündeminden hiç düşmedi”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18