Karmi köyü sakinleri şikayetçi

banner32

“Dere yatağı kapatılarak toprak döküldü”

Karmi köyü sakinleri şikayetçi
banner23

Haberal Kıbrıslı Gazetesi’ne ulaşan bir Karmi Köyü sakini köy içerisinden geçen dere yatağının kapatıldığını ve üzerine toprak döküldüğünü iddia etti. İddianın sahibi yolun sonundaki evin ise modacı Barbaros Şansal’a ait olduğunu öne sürdü.

YOL YAPACAKLAR

İddia sahibi “Karmi Köyü’ndeki dereyi üzerine toprak dökerek kapattılar. Şimdi kimse ses etmezse üzerine yol yapacaklar. Benim bildiği dereleri ıslah ederler ki sel olmasın, su taşkınları olmasın ama gördüğüm manzara hiç de hoş değil” diye konuştu.

TÜM MASRAFLARI CEBİNDEN YAPTI

İddialara yanıt ise Karmi Köyü’nün 42 yıllık muhtarı Hasan Gülbal’dan geldi. Gülbal, “bu yolun düzenlenmesine geçen yıl başlandı. Yasal ve kanuni olarak hiçbir sıkıntısı yoktur. Yolun yapılmasıyla ilgili hiçbir sıkıntı yoktur. Hatta bu yolu köylü kullanır ve piknik alanımız var oraya gider. 

Yolun olduğu bölgede, dere yatağı kısmı da emekli bir vatandaşındır. Dere yatağına da büyük büzler koyarak taşkınların önüne geçmek istemiştir. Bu masrafların tamamını cebinden yapmıştır. Belediye ve kaymakamlıktan katkı almak için çaba sarf etti ama aldı mı bilmiyorum” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18