banner38

KANINDA HEM UYUŞTURUCU HAP HEMDE BONZAİ ÇIKTI

KANINDA HEM UYUŞTURUCU HAP HEMDE BONZAİ ÇIKTI
banner37
banner23
Lefkoşa’da meydana gelen kaza sonrasında sürücünün kan örneği tahlile gönderildi, hem Bonzai, hem de uyuşturucu hap çıktı Başkent Lefkoşa’da 9 Haziran 2018 tarihinde aracıyla trafikte seyrederken direksiyon hakimiyetini kaybedip, Akmar Of Licence isimli işyerine dalan Suudi Arabistan uyruklu öğrenci Osed Alkhatip’in kan ve idrar örneklerinde iki tür uyuşturucu madde tespit edildi. TahliLsonuçlarında zanlının hem bonzai hem de uyuşturucu hap kullandığı belirlendi. Müfettiş Muavini Mehmet Özatılgan yönetimindeoluşturulan trafik ekibinin 9 gün süren soruşturması sonucu elde edilen bulgular üzerine zanlı gözaltına alınarak teminat için Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.
Tahlil sonuçları tutuklattı Lefkoşa Trafik Şubesi’nde görevli Polis Memuru Kamuran Kalem, 9 Haziran’da saat 02.10 sıralarında Lefkoşa’da Öğretmenler Caddesi’nde LM 307 plakalı aracıyla seyreden zanlının uyuşturucu etkisi altınayken araç kullanmasından dolayı yolun sağına U dönüşü yaparken direksiyon hâkimiyetini kaybedip, yol kenarındaki Akmar Of Licence isimli işyerinin vitrin camına çarptığını söyledi. Polis, kan sonucu araçta 10 bin, işyerinde ise 14 bin TL maddi hasar oluştuğunu ifade etti. Polis, 9 gün süren soruşturma sonucu gelen tahliller
neticesinde zanlının kan ve idrar örneklerinde uyuşturucu madde tespit edildiğini açıkladı. Zanlının Suudi
Arabistanlı olduğunu, ülkede öğrenim gördüğünü kaydeden polis, teminat talep etti. Polis, ayrıca zanlının ehliyetinin dava sonuçlanıncaya kadar iptal edilmesini de talep etti.
İleride yargılanacak Mahkeme, yurt dışına çıkış yasağı, 4 bin TL nakit teminat yatırması şartı ile zanlı hakkın da tutuksuz yargı kararı verirken, teminatı ödeyemeyen zanlı cezaevine gönderildi. Zanlının davaları sonuçlanıncaya kadar ehliyeti de iptal edildi.Teminata bağlanan zanlı, “uyuşturucu madde tasarrufu ve kullanma, uyuşturuşu tesiri altında araç kullanma suçlarından yargılanacak.
Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2018, 13:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3