banner38

Irkçı değilim, görüşlerime saygı gösterilmeli

Irkçı değilim, görüşlerime saygı gösterilmeli
banner37
banner23

Demokrat Parti (DP), Girne milletvekili Dr Koral Çağman, BRT’de yayınlanan 14. Saat programında değerlendirmelerde bulundu. Koral Çağman, Yeniden Doğuş Partisi’yle (YDP) ilgili düşünceleri ve aldığı eleştiriler hakkında konuştu.

Siyasi tavırlarından dolayı YDP’ye sıcak bakmadığını anlatan Çağman, “Ayrılıkçı ve kutuplaştırıcı bir politikaları var. Bu nedenle görüş ayrılığı ve güven sorunum var” dedi.

YDP’nin izlediği politikanın ayrıştırıcı olduğunu savunan Çağman, “Bir vekil olarak bunu istemem. Ben bütünleştirici olmak isterim. Kutuplaştırma daha yönetilebilir olmaktır” diye konuştu.

Çağman, yaşam felsefesinde ırkçılık ve Türkiye düşmanlığı olmadığına dikkat çekerek, “Eşim Türkiyelidir. Siyasi görüşümde eleştirilerim olabilir. Görüşlerime saygı gösterilmeli” dedi.

YDP’ye güvenoyu vermeyeceği için “kürsüye çıkmayan hayalet ve çapsız vekil” olarak eleştirildiğini anlatan Çağman, “Irkçılığa şiddetle karşıyım, beni savunarak ırkçılık yapanlara da karşıyım. Beni herkes tanır. Görüşlerime saygı gösterilmeli. Bana nasıl ırkçılık yaparlar anlayamıyorum. Bertan ve Erhan Beyle kişisel kavgam yoktur” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner3