banner38

İmzalı Tutanak “Tek Aday: Ersan Saner” Diyor...

İmzalı Tutanak  “Tek Aday: Ersan Saner” Diyor...
banner37
banner23

Ulusal Birlik Partisi'nin (UBP), kurultaya tek adayla gitmesi yönünde alınan kararın imzalı nüshası kamuoyuna yansıdı.

SUCUOĞLU: “İMZA YOK NİYET VAR”

UBP Milletvekili Faiz Sucuoğlu, dün BRT’de katıldığı bir programda, kurultay sürecini değerlendirirken, Nisan ya da Mayıs’ta olağanüstü kurultay ile olağan kurultayın birleştirilmesini istediklerini söyledi.

Tek adayla kurultaya gidilmesi yönünde imzalı kararla ilgili de Sucuoğlu, “ 18 vekil imza atmadı, niyet belirtti... İmza başka şeydir, niyet başka şey... ayrıca siz kimseye aday olma!, ben tek başıma aday olacağım diyemezsiniz... Demokrasilerde böyle bir şey yoktur...” şeklinde konuştu.

İMZALI TUTANAK  “TEK ADAY: Ersan Saner” DİYOR...

İki genel başkan adayının adaylığını geri çekmesi sonrası, olağanüstü kurultaya tek aday Ersan Saner’le gidilmesi kararı alınmıştı.

20 Kasım 2020 Tarihli MYK, Meclis Grubu, Belediye Başkanları ve İlçe Başkanlarının imza koyduğu tutanakta 3 madde yer alıyor.

1) Yeni hükümet kuruluncaya kadar kurultay tarihinin belirlenmesinin ertelenmesi,

2) Sayın Ersan Saner Başkanlığı’nda bir hükümet kurulması halinde, milletvekillerinin tümünün aday olmayacağını beyan etmeleri ile tek adaylı olarak Sayın Ersan Saner’in Başkan adaylığıyla olağanüstü kurultaya gidilmesini taahhüt eder,

3) UBP Başkanlığı’nda bir hükümet kurulmaz ise, Parti Meclisi’nin derhal toplanarak, olağanüstü kurultay tarihini belirlemesine yönelik tavsiye kararlarını almıştır”

maddeleri yer alırken,  tutanağın altına atılan ıslak imzalar görülüyor.

SANER: “18 VEKİLİMİZİN TAAHHÜTÜ VAR”

UBP Genel Başkan Vekili Başbakan Ersan Saner de UBP Olağanüstü Kurultayı açıklamalar yaptı.

Saner, “ UBP Olağanüstü Kurultayı’nı yaptı ama ikinci tura kalan arkadaşlarımızın çekilmesi nedeniyle sonuçlandıramadı. Kimse merak etmesin bu süreç tamamlanacaktır. Parti Meclisi’nin oy birliği ile aldığı karar vardır. Alınan karara hükümet çalışmaları bitince uyacağız. 18 milletvekilinin taahhüdü var. Olağanüstü Kurultaya tek adayla gideceğiz, Olağan Kurultayız ise Ekim 2021’dedir. Onun ne zaman yapılacağına da yine Kurultay’dan sonra en yetili organımız olan Parti Meclisimiz karar verecektir” dedi.

kıbrıs postas

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner3