banner38

Her yerden uyuşturucu fışkırıyor

Her yerden uyuşturucu fışkırıyor
banner37
banner23

Yeşilyurt'ta yapılan kontrolde aracında uyuşturucu madde bulunan zanlı Tawana Entheny Chigwedere ve araçta yolcu olarak ulunan zanlı Muchaneta Rakaci tutuklanarak mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkeme de mesele ile ilgili olarak olguları aktaran Polis çavuşu Sadi Sancak huzurda bulunan zanlı Tawana Entheny Chigwedere’nin 01.04. 2022 tarihinde saat 19.15'de Yeşilyurt'ta Ecevit Caddesi üzerinde, kullanımında bulunan HY844 plakalı salon araçta yapılan aramada ön göğüs üzerindeki bölme içerisinde toplam 1 gr ağırlığında 9 adet beyaz kâğıt içerisinde sarılı vaziyette bulunan Sentetik Cannabinoid türü uyuşturucu ve 1 adet içerisinde uyuşturucu madde olduğuna inanılan yanmış sigara izmariti bulunarak emare olarak alındığını mahkemeye aktardı.

Polis araç sürücüsü Tawana Entheny Chıgwedere ve araçta yolcu olarak bulunan Muchaneta Rakacı suçüstü hali gereği tutuklandığını yapmış oldukları beyanlarının teyit ve tekzip edileceğini bu bağlamda soruşturmanın salimen yürütüle bilmesi maksadı ile zanlıların 3 gün daha poliste tutuklu kalmasını talep etti.


Polis şahadeti üzerine söz alan zanlı Tawana Entheny Chigwedere uyuşturucunun kendisinin olduğunu Muchaneta Rakaci ile bağlantısı olmadığını söylerken zanlı Rakaci’da uyuşturucu bağlantısı olmadığını iddia etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Şevket Gazi zanlıların soruşturma maksatlı 3 gün daha poliste tutuklu kalmasına emir verdi.a

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3