banner38

Güney’de çalışan Kıbrıslı Türk işçiler erkenden kapıda olacaklar

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi tarafından alınan karar nedeniyle Kıbrıs’ın güneyine geçişleri yasaklanan Kıbrıslı Türk işçiler, yarın saat 06.00'da Beyarmudu Geçiş Kapısı’nda eylem yapacak.

Güney’de çalışan Kıbrıslı Türk işçiler erkenden kapıda olacaklar
banner37
banner23

Kıbrıs’ın güneyine geçişleri yasaklanan Kıbrıslı Türk işçiler, yarın saat 06.00'da Beyarmudu Geçiş Kapısı’nda eylem gerçekleştirecek.

Kıbrıs’ın güneyinde çalışan işçiler, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi’nin almış olduğu Koronavirüs tedbirleri kapsamında, yarından itibaren başlamak üzere, 25 Aralık tarihine kadar geçerli olacak Güney Kıbrıs'ta çalışan işçilere yönelik yasak karşısında, İngiliz Üs bölgelerinde ve Pile İlkokulu’nda çalışanların muaf tutulmasını protesto edecek.

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Komitesi tarafından alınan karar nedeniyle Kıbrıs’ın güneyine geçişleri yasaklanan bir grup Kıbrıslı Türk işçi, bugün Başbakanlık önünde Üst Komite'ye, Güney'e geçişlere ilişkin kararın değişmesine ilişkin yarına kadar süre vermiş, kararın değişmemesi halinde eylemin yarın da devam edeceği bildirilmişti. Ancak 25 Aralık Noel Tatili nedeniyle, güneyde tüm iş yerlerinin kapanacağı dikkate alınarak, güneye geçişlere ilişkin bitiş tarihi 25 Aralık olarak belirlendi.

Kararın değişmemesi nedeniyle Kıbrıs’ın güneyinde çalışan işçiler, araçlarıyla yarın sınır kapısını kapatma eylemi gerçekleştirecek.

Güneyde çalışan Kıbrıslı Türk işçiler, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu'nun, İngiliz Üs bölgelerinde saptanan 15 vaka ve ofis ortamında çalışma koşullarına rağmen, güneyde açık havada çalışan ve 10 günde bir PCR testi yaptıran işçilere yönelik verilen bu kararın, adaletten yoksun olduğunu ifade ederken, işçilerin yarınki eylemle, adaletin kendileri tarafından, araçlarıyla üsler bölgesinde ve Pile’de çalışanların geçişlerini engelleyerek sağlayacakları belirtildi.

Kıbrıs Postası

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner3