Güney Kıbrıs ve 4 ülke, BM’ye başvurdu: “Türkiye-Libya anlaşması kabul edilmesin”

banner32

Türkiye ile Libya arasında imzalanan "Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılması Mutabakatı Muhtırası" ve "Askeri İşbirliği Mutabakatı Muhtırası" başlıklı iki anlaşmasının yankıları sürüyor. Mısır haber sitesi MENA'nın BM kaynaklarından aldığı bilgilere göre; Beş ülkenin BM Sekreterliğine sözlü bildirimlerde bulunarak Türkiye ile Libya arasında imzalanan anlaşmanın Birleşmiş Milletler'de kabul edilmemesini talep ettiği belirtildi. Uluslararası meşruiyete sahip Libya hükümeti ile imzalanan anlaşmanın "yasadışı" olduğunu ileri süren 5 ülkenin Yunanistan, Güney Kıbrıs, Mısır, Suudi Arabistan ve Bahreyn'in olduğu ifade edildi.

Güney Kıbrıs ve 4 ülke, BM’ye başvurdu: “Türkiye-Libya anlaşması kabul edilmesin”
banner23

Türkiye ile Libya arasında imzalanan "Deniz Yetki Alanlarının Sınırlandırılması Mutabakatı Muhtırası" ve "Askeri İşbirliği Mutabakatı Muhtırası" başlıklı iki anlaşmasının yankıları sürüyor.

Mısır haber sitesi MENA'nın BM kaynaklarından aldığı bilgilere göre; Beş ülkenin BM Sekreterliğine sözlü bildirimlerde bulunarak Türkiye ile Libya arasında imzalanan anlaşmanın Birleşmiş Milletler'de kabul edilmemesini talep ettiği belirtildi.

Uluslararası meşruiyete sahip Libya hükümeti ile imzalanan anlaşmanın "yasadışı" olduğunu ileri süren 5 ülkenin Yunanistan, Güney Kıbrıs, Mısır, Suudi Arabistan ve Bahreyn'in olduğu ifade edildi.

YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18