banner38

GKK VE SİVİL SAVUNMA'DAN FİLM GİBİ OPERASYON

GKK VE SİVİL SAVUNMA'DAN FİLM GİBİ OPERASYON
banner37
banner23
KKTC Sivil Savunma Teşkilatı ve Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı film gibi bir kurtarma operasyonuna imza attı.
Alevkayası bölgesinde hayvanları ile mahsur kalan Mahir Dereci’nin imdadına Sivil Savunma Teşkilatı ekipleri yetişti. İhbarın ardından bölgeye intikal eden Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı Arama Kurtarma Timi olay yerine sevk edilerek, mahsur kalan hayvanları başarılı bir operasyonla kurtardı.
Ancak dönüş yolunda yaşananlar bu operasyonu gölgede bıraktı. Arama kurtarma timinde görevli bir personel rahatsızlanması üzerine bölgenin sarp ve kayalık olması sebebiyle bu sefer Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’dan yardım istendi.
Personelin tahliye işlemi için Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Havacılık Birliği’ne bağlı bir helikopter havalanarak hemen olay yerine intikal etti…
Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı Havacılık Birliği Arama Kurtarma helikopteri ve Arama Kurtarma Timi, Ercan Havalimanı’ndan aldığı doktorla birlikte olay yerine giderek hastaya ilk müdahalesini yaptı.
Rahatsızlanan personele alarak havalan helikopter Şehit İlker Karter Havaalanı’na inerek görevini tamamladı.
Rahatsızlanan Arama Kurtarma Timi personeli, Şehit İlker Karter Havaalanı’nda hazır bekletilen ambulansla Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne sevk edildi.
Burada yapılan tetkiklerin ardından kalp damarlarında tıkanıklık tespit edilen personel hastanede başarılı bir operasyonla anjiyo yolu ile tedavi edildi.

 

 
Güncelleme Tarihi: 20 Haziran 2018, 08:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3