Girne'deki sahte evrak davasında yargılanan Uğursöz'e 4 gün ek tutukluluk

banner32

Girne'deki sahte evrak davasında yargılanan Uğursöz'e 4 gün ek tutukluluk
banner23

Sahte evrakla üzerine mal geçirme meselesinde, polise yalan beyan verdiği gerekçesiyle tutuklanan Yastech Ltd. Direktörü Muammer Uğursöz bugün yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede meseleyle ilgili olguları aktaran polis memuru Halil Drangoz, sahte evrak meselesiyle ilgili yürütülen soruşturmada Muammer Uğursöz’ün, Mehmet Eminoğlu’na bazı dairelerin devri için 600 bin TL nakit para ödediği yönünde polise yalan beyan verdiğini söyledi.

Uğursöz’ün yalan beyan verdiğini itiraf ettiğini aktaran polis memuru Drangoz, dairelerin resmi hisse devrinin de gerçekleşmediğini tespit ettiklerini aktardı.

Bahse konu dairelerin değerinin 1 milyon 600 bin Sterlin değerinde olduğuna dikkat çeken Drangoz, Capital Bankası’nda bulunan 250 bin Sterlin’lik krediye mahsuben 112 bin Sterlin verdiğinin tespit edildiğini, 170 bin Euro ve 60 bin Sterlin ile ilgili bir belge bulunmadığını ve araştırmaların devam ettiğini ifade etti.

Polis memuru Drangoz, Uğursöz’ün direktörlerinden olduğu Yastech Ltd. ve zanlı Eminoğlu arasındaki yazışmaların incelenmesi için gerekli yazışmaların yapıldığını ve cevap beklendiğini söyledi.

Uğursöz’ün evrak sahteleme, sahtelenmiş resmi evrakı tedavüle sürme, sahte evrak düzenleme, tedavüle sürme, sahte davranışla kayıt temini ve sahtekarlıkla mal temini suçlarına suç ortağı olup olmadığını noktasının araştırılmaya devam ettiğini kaydeden Drangoz, suç ortağı olduğu düşünülen 1 kişinin de arandığını dile getirdi.

Alınması gereken ifadeler, incelenmesi gereken emareler ve aranmakta olan 1 kişinin olduğunu söyleyen Drangoz, tahkikatın devam ettiğini belirterek zanlı hakkında 4 gün ek tutukluluk süresi talep etti.

Talebi değerlendiren Yargıç Meltem Dündar, zanlının serbest kalması halinde tahkikata edebileceğine dikkat çekerek, 4 gün ek tutukluluk emri verdi.

kaynak:girne postası

YORUM EKLE
banner28
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18