banner38

'Girne belediyesi halkı yalanları ile kandırdı'

'Girne belediyesi halkı yalanları ile kandırdı'
banner37
banner23

Rabia ÇAKMAK


Girne Bağımsız Belediye Başkan Adayı Sümer  Aygın, katıldığı bir televizyon kanalında yaptığı açıklamasında Girne Belediyesi’nin vermiş olduğu vaatleri gerçekleştirmediğini ve verilen vaatlerin sadece seçim zamanı insanları kandırarak oy kazanmak için yapıldığını iddia eti.


Girne Bağımsız Belediye Başkan Adayı Sümer  Aygın, Girne yolları için ışıklandırma projesini gerçekleştirdiğini belirtirken daha yeşil bir Girne için ağaçlandırma projesini yaptığını açıkladı.


“Bütün vaatler oy kazanmak içindi”


“Girne Belediyesi halkı yalanları ile kandırdı”


Girne Bağımsız Belediye Başkan Adayı Sümer  Aygın, kapalı buz pateni sahası  için projenin onaylandığını ve yapıldığını fakat 2014 seçim yasağına takılarak askıya alındığını aktarırken, dört yıl önceki yönetimin başında olan kişinin yıllar önce yönetimde iken vermiş olduğu sözleri hala yerine getirmediğini belirtti.  Dört yıl önce yönetimde olan kişilerin vermiş olduğu vaatler arasında Karaoğlanoğlu üst geçidinin de olduğunu ve gerçekleştirmek yerine sadece göstermelik bir tümsek yapıldığını iddia eden Aygın, nereye yapılacağı belli olmayan katlı otopark projesinin de yapılmak yerine sadece seçim kazanılması için kısa süreli reklam niyetinde halka aktarıldığını açıkladı. Kendi döneminde ufaklı büyüklü iş yapan 9 adet otopark yapıldığını ifade eden Aygın, diğer bir proje olan Girne kordon boyu için bile bir tek taş konulmadığını ve Girne belediyesinin halka yalan söyleyerek oy kazandıklarını kaydetti.


“Geri kalan 4 Milyon TL nereye gitti”


“İhaleler hep aynı kişilere verildi”


Girne Bağımsız Belediye Başkan Adayı Sümer Aygın, elindeki manifestoyu okurken içinde 98 günde kentte bozuk yol ve kaldırım kalmayacağı iddiasının tamami ile yanlış olduğunu ve bununla birlikte 3.5 yılda bozuk olan yollar yüzünden sağlam araba kalmadığını ifade etti.  Belediyeler ile ihalelerin bağımsız hareket edemediğini belirten Aygın, 20 bin TL’nin üzerindeki projeleri devletin ihaleye çıkarma zorunluluğu olduğunu vurguladı. “Sırf göstermelik olsun diye yağmur suyu gideri yapılmadan yol yaptılar ve o yol çöktü” diyen Aygın,  bu ihalelerin hep aynı kişiye verildiğini iddia etti. Girne Bağımsız Belediye Başkan Adayı Sümer Aygın, bir şirkete sadece 4 Milyon 600 bin  TL’lik ihalenin verildiğini ve sadece 600 bin TL’sinin ihale olduğunu geri kalan 4 Milyon’nun ne olduğu hakkında bir açıklama yapılmadığını dile getirdi.


“Çalışanlara küfür ile yaklaşıldı”


Girne Bağımsız Belediye Başkan Adayı Sümer Aygın, temizlik konusunda bir iş eksikliğinin olduğunu ve 4 yılda temizlik konusunda hiçbir şeyin değişmediğini açıklarken, bir belediye başkanın öncelikle halka doğruları söylemesi gerektiğine vurgu yapmasının yanında şuan ki yönetimde belediye çalışanlarına küfür ile yaklaşıldığını ileri sürdü. 98 yılında yönetimde olan partinin oy kaybetmesi için şu anki yönetimde olan partinin halkın su ihtiyacını karşılayan artezyen kuyusunu taş ile doldurduklarını ve 2014 yılında da buna benzer bir komplo teorisini yaşadıklarını açıklayan Aygın, dikkat çekilecek noktanın seçim arifesinde ve kullanım alanında yaşanmış olmasına değindi.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2018, 11:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3