Geçiciler için gereği yapılacak...

banner32

Geçiciler için gereği yapılacak...
banner23
Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, geçiciler konusunda  açıklanacak karar temelinde, gereğinin yapılması için hızlı çalışacaklarını söyledi.

Başkan Uluçay, Eşit Hak ve Adalet Sendikası (HAK-SEN)’den bir heyeti kabul etti.

Uluçay

Cumhuriyet Meclisi’nden yapılan açıklamaya göre, Başkan Teberrüken Uluçay kabulde yaptığı konuşmada, meclis komite çalışmalarına sadece yetkili sendikaların değil, ilgili örgütlerin çağrılmasını sağlayacaklarını belirtti.

Geçici statüdeki kamu çalışanlarıyla ilgili Anayasa Mahkemesi’nin yarın kararını duyuracak olmasıyla ilgili Uluçay, “yarın verilecek karara saygı duyacaklarını ve bu karar temelinde gereğini yerine getirmek adına hızla çalışacaklarını” söyledi.

“Çözülmediği takdirde de daha sonra farklı yöntemlerle çözülebilmesi hususunda inanıyorum ki uğraş verilecektir” diyen Uluçay, sürecin hem kamuda hem de özelde verimliliğin arttırılması noktasına odaklanılmasını gösterdiğine işaret etti.

Türkmen

HAK-SEN Başkanı İzzet Türkmen, bazı yasalar nedeniyle meclis komitelerinde sendika temsiliyetlerinin bulunmadığını, sadece iki sendikaya temsiliyet verildiğini belirtti, yasaların yeniden düzenlenmesi için destek talep etti.

Türkmen, Anayasa Mahkemesi’nin geçici memurlar ile ilgili kararının yarın açıklanacağını belirtti ve konunun hassasiyetle takip edilmesini temenni etti.
Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 09:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3

banner18