banner38

GAZETECİLİK MESLEĞİMİZİN EN ZOR ANI

GAZETECİLİK MESLEĞİMİZİN EN ZOR ANI
banner37
banner23
Akdeniz aynı anda umut ve umutsuzluğu yaşayan insanların bir dramına daha sahne oldu. Gündüz saatlerinde Akdeniz’in hırçın sularında yaşanan can pazarının acı bilançosu belli oldu. Bu trajik umut yolculuğunda 19 kişi hayatını kaybetti, 25 kişi ise Akdeniz’in derinliklerinde kayboldu. Kurtarılan 103 kişiyse gemilerle kurtarıldı.
Türk Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı birimler zamana karşı amansız bir mücadele verdiler. Mültecilere yardım elini uzatan askerler yeri geldi bu görevde büyük zorluklara göğüslerine siper ettiler.
İşte bu mücadeleyi kaybeden mültecilerin cansız bedenleri Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı botlarla denizden çıkarılarak Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne getirildi.
Haberal Kıbrıslı Gazetesi’nin olay yerinden çektiği görüntülerde sahil güvenlik botlarından indirilen cesetler önce tabutlara ardından da ambulanslara koyularak morga gönderildi.
Böylece hayalleri ile birlikte 25 mültecinin cansız bedenleri umut ettikleri yerde değil askerlerin ellerinde son buldu. 

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2018, 23:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3