banner38

Eşini darp etti, tutuklandı

Eşini darp etti, tutuklandı
banner37
banner23

Gazimağusa’da  dün saat 22.00 raddelerinde, kalmakta oldukları ikametgahta, kendisini başkalarıyla aldattığı gerekçesiyle tartıştığı eşi S.K’yı ciddi şekilde darp ederek hastanelik eden M.K şikâyet üzerine ayni gün tutuklandı. Zanlı bugün mahkeme huzuruna çıkarılarak tutuksuz yargılanmak üzere teminatla serbest kaldı.

Bugünkü duruşmada iddia makamı adına mahkemede hazır bulunan savcı yardımcısı Fırat Kızıltunçlar, mesele ile ilgili olguları aktarmak üzere Gazimağusa polis müdürlüğü adli şubede görev ifa eden bayan polis memuru Pembe Kavaz’ ı tanık kürsüsüne çağırdı.

Tanık polis yemin altında verdiği şahadetinde, zanlının 27.04.22 tarihinde saat 22.00 raddelerinde, Gazimağusa karakol bölgesinde, kalmakta oldukları ikametgahta, kendisini başkalarıyla aldattığı gerekçesiyle tartıştığı eşi S.K’ nin vücudunun muhtelif yerlerine kasten ve kanunsuz olarak elleri ve ayaklarıyla vurmak suretiyle ciddi şekilde darp ettiğini söyledi.

Müştekinin ayni akşam acil serviste müşahede altına alındığını belirten tanık, şikâyet üzerine zanlının ayni akşam derdest emri gereği tutuklandığını belirtti.

İşlemiş olduğu suçtan dolayı zanlıya yazılı dava tebliğ edildiğini, zanlının davasına karşılık kabul yönünde cevap verdiğini belirten tanık, KKTC vatandaşı olan zanlının benzeri sabıkası bulunmadığına değindikten sonra yargılanmada hazır bulunmasını temin etmek maksadıyla teminata bağlanmasını talep etti.

Huzurundaki şahadeti ve polisin talebini değerlendiren yargıç Mine Gündüz, yargılanmada hazır bulunmasını temin etmek maksadıyla zanlının KKTC haricine çıkışını men ederek kimlik, pasaport ve seyahat belgesinin polise teslimi, 3 bin TL nakdi teminat yatırması, KKTC vatandaşı muteber bir şahsın 50 bin TL değerinde şahsi kefalet senedi imzalaması ve haftada bir gün en yakın polis karakoluna ispat-ı vücut etmesi şartıyla serbest kalması yönünde emir verdi.  (MHA)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner19

banner1

banner3