banner38

Ersan Saner: "Spekülasyonlara kulak asılmasın"

UBP Genel Başkan Vekili Ersan Saner, tartışma yaratan kurultayın ikinci turunun iptal edilmesinin ardından açıklama yaparak, spekülasyonlara kulak asılmamasını istedi; ikinci tur sürecinde bir kutuplaşma ihtimalinin doğması ve bunun parti birliğine zarar vermesi tehdidine karşı böyle bir karar alındığını ifade etti.

Ersan Saner: "Spekülasyonlara kulak asılmasın"
banner37
banner23

UBP Genel Başkan Vekili Ersan Saner yaptığı açıklamada, iki milletvekilinin de adaylıktan feragat etmesini, "parti sevgilerinin, Kıbrıs Türkü’ne hizmeti her şeyden önde tutmalarının, şahsi beklenti yerine halkın çıkarlarını gözetmelerinin, efendiliklerinin bir sonucudur" şeklinde değerlendirdi.

Ersan Saner’in açıklaması şöyle:

 “Ulusal Birlik Partisi bir görev partisidir.

Görevi, Kıbrıs Türk Halkı’nın güvenlik ve refah içinde geleceğe yürümesi, kendi Devleti’ni yaşatıp yüceltmesi Anavatan Türkiye ile ilişkilerin hep daha ileri, daha verimli ve güzel noktalara taşınmasıdır.

Tabandan tabana tüm Ulusal Birlik Partililer şahsi menfaat ve beklentilerinden uzan aynı ülkü etrafında birleşmiştirler.

"HER ŞEYDEN ÖNCE HALK GELİR"

Her şeyden önce ülke, halk gelir.

Partimizin tüm organları, milletvekilleri, Bakanları, Başbakanları bu anlayışla hareket eder ve milletin, halkın, partinin çıkarlarını her şeyin üzerinde tutar.

Ulusal Birlik Partisi son olarak 11-18 Ekim tarihlerinde yapılan Cumhurbaşkanlığı seçimini halkımızın takdiri ile başarı ile tamamladı ve Genel Başkanı’nı Cumhurbaşkanı olarak seçti.

Ardından ise Genel Başkanlık seçiminin yaşandığı bir Kurultay sürecine girdik.

İlk turu başarı ile tamamladık ve en çok oyu alan iki çok değerli milletvekilimiz olan Sayın Dr. Faiz Sucuoğlu ile Sayın Hasan Taçoy ikinci turda yarışma hakkını elde ettiler.

Ne var ki,  iki arkadaşımızın gayet seviyeli ve dostane götürdükleri ikinci tur sürecinde bir kutuplaşma ihtimalinin doğması ve bunun partimizin birliğine, beraberliğine zarar verebileceğinin saptanması üzerine Parti Meclis Grubumuz toplanmış ve Divan Başkanlığımızı üstlenen Sayın Zorlu Töre’nin de katılımı ile yaptığı değerlendirme sonrasında basına gereken açıklamalar iletilmiştir.

"GERÇEK DIŞI İDDİALARA KULAK ASILMASIN"

Kimse yapılan spekülasyonlara, gerçek dışı iddialara kulak vermesin.

İki milletvekilimizin adaylıktan feragat etmesi parti sevgilerinin, Kıbrıs Türkü’ne hizmeti her şeyden önde tutmalarının, şahsi beklenti yerine halkın çıkarlarını gözetmelerinin, efendiliklerinin bir sonucudur.

Ulusal Birlik Partisi bu iki milletvekiline bu kritik aşamada partimize, ülkemize yaptıkları katkıdan dolayı her zaman müteşekkir olacaktır.

Bu iki milletvekilimiz inşallah önümüzdeki yıllarda da kendi takdirleri, partililerimiz ile halkımızın destekleri ile Ulusal Birlik Partisi’ne, ülkemize, halkımıza çeşitli görevlerde hizmet veremeye devam edeceklerdir.

Ama esas olan UBP’dir, halktır, vatandır. Devlettir.

Esas olan hizmettir.

Ulusal Birlik Partisi dün olduğunu gibi bugün de yarın da halka hizmete devam edecektir.“

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner1

banner3